Skvělý na migrény, depresi, úzkost a dalších 16 zdravotních problémů. Prostě a jednoduše: KRÁL VŠECH OLEJŮ!


Seznamte se s králem všech olejů. Skvělý na migrény, depresi, úzkost a dalších 16 zdravotních problémůJe známý jako Král olejů – a tento titul si opravdu zaslouží. Já ho používám každý den na posílení zdraví a kdybych si měla vybrat používat jen jeden olej, byl by to právě on.

V minulosti byl dlouho považován za drahý a velmi vzácný esenciální olej. Historicky je dochované jeho používání Babyloňany, Asyřany a Egypťany při náboženských obřadech.

Také se používal jako mast či při balzamování namísto pryskyřice. A samozřejmě, tři králové ho přinesli jako milodar novorozenci Ježíši Kristu.

Co je kadidlový olej (Frankincense oil)

Kadidlový olej se získává z kadidlovníku pilovitého (boswellia serrata) jako výtažek z kůry stromu.

Kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Roste zejména v Indii, Africe a na Středním východě.

Složené lichozpeřené listy mají pilovité okraje, kterým rostlina vděčí za druhové jméno. Kvete drobnými, bílými až žlutavými květy.

Mléčně míza rychle ztuhne na pryskyřici a ta se pak ze stromu oškrabávat v podobě kapiček ve tvaru hrušky.

Barva a jakost pryskyřice se mohou velmi lišit, od nejvyšší kvality (průzračné a stříbrné barvy) po nejnižší kvalitu (hnědožlutý odstín).

Esenciální (éterický) olej Frankincense, který se dnes získává z pryskyřice pomocí parní destilace, má široké využití a výborné léčivé účinky.

Zdravotní účinky kadidlového oleje


1) Pomáhá při léčení řezných ran, škrábanců a popálenin. Pro ještě lepší účinek použijte nejprve levandulový esenciální olej, na který pak nanesete vrstvu oleje Frankincense. Při léčení ran je kombinace těchto dvou olejů vynikající.

2) Podporuje nervovou soustavu. Frankincense je asi nejlepší olej o kterém vím, že podporuje nervovou soustavu. V činnosti pomáhá zejména centrální nervové soustavě. Účinná látka v kadidlovém oleji, kyselina boswellová, nám pomáhá dosáhnout jasnou mysl, či emocionální rovnováhu.

3) Zmenšuje a vyhlazuje jizvy. Stačí zkombinovat 2-3 kapky oleje Frankincense s kokosovým olejem, které pak aplikujeme přímo na pleť.

4) Posiluje imunitní systém. Na posílení Vaší imunity vmasírujte denně několik kapek do pokožky zespodu chodidla, zejména v místě špičky. Také je velmi účinné olejem poprášit celou domácnost a ložnici před spaním.

5) Snižuje stres a pocity úzkosti. Kadidlový olej napomáhá při uvolnění a navozuje pocity klidu. Když pociťujete stres, stačí jednoduše smíchat několik kapek oleje Frankincense s masážním olejem a natřít si ho na zadní stranu krku.

6) Hormony a paměť. Tento olej může pomoci uvést hormony do rovnováhy, či zlepšit paměť.

7) Stárnoucí pleť. Smícháme několik kapek kadidlového oleje s neparfémovaným olejem (např. Kokosovým) a aplikujeme ho na pleť. Můžeme také přidat kapku Frankincense oleje do vašeho každodenního zvlhčovače pleti.

8) Bolesti hlavy. Tento olej můžeme použít i v případě objevení se napětí či bolestech hlavy.

9) Zácpa. Přidáme šest kapek oleje do velkého hrnce či mísy s horkou vodou, nahneme se nad hrnec a hlavu a hrnec zakryjeme utěrkou tak, abychom zachytili páru.

Vdechujeme výpary po dobu alespoň pěti minut, v případě potřeby dolijeme horkou vodu. Dávejte si pozor, abyste se neopařili, voda má být horká, nikoliv vařící.

10) Zmírňuje svědění. Aplikování jediné kapky na podrážděné místo přináší okamžitou úlevu.

11) Ulevuje při bolestech kloubů a zmírňuje otoky. Kadidlový olej smícháme s masážním olejem, před spaním i přes den mažeme na bolavé klouby.

12) Čistí problematickou pleť. Ráno i večer naneste na problematická místa jednu kapku.

13) Uvolnění. Přidáme 5 až 6 kapek oleje do zvlhčovače vzduchu a vdechujeme. Tato praktika navozuje klidnou atmosféru, při které se nám otevřou smysly. Pro zlepšení nálady také pomáhá, když použijeme několik kapek jako voňavku.

14) Odstraňuje bulky, kousky odloupnuté pokožky či bradavice. Nanášíme jednu kapku 3 až 4 krát denně až do zmizení problémů.

15) Zlepšuje zrak. Nakapeme 1-2 kapky oleje Frankincense do dlaně, do oleje namočíme ukazováček a ukazováčkem pak masírujeme oba spánky. Může nám to zesvětlit zrak a zaostřovací schopnost očí. (Nevkapávejte ho přímo do očí!)

16) Odstraňuje zatuchlé pachy. Nakapeme několik kapek oleje do malé misky s vodou a místnost začne vonět čerstvou vůní.

17) Zdraví ústní dutiny. Olej Frankincense je užitečný v prevenci zdravotních problémů úst jakými jsou špatný zápach, bolesti zubů, bolesti dutin, při léčení aftů či jiných infekcí. Zkuste smíchat kadidlový olej s práškem na pečení a kokosovým olejem – vyrobíte si vlastní zubní pastu.

18) Zlepšuje spánek. V ložnici nakapejte před spaním olej Frankincense do zvlhčovače vzduchu. To zpomalí váš dech, uvolní napjaté nervy a úzkost. Budete spát jako miminko!

19) Zlepšuje účinek jiných esenciálních olejů. Vrstva kadidlového oleje nanesená na jiný esenciální olej zlepšuje vlastnosti daného oleje a napomáhá vstřebávání olejů hlouběji do buněk.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku