Jeden druh oříšků dokázal při depresi či špatné náladě nahradit léky

depreseChcete přírodní alternativu k lékům na psychiku? Dvě hrsti jednoho druhu chutných oříšků mají totiž stejný účinek.

Aminokyseliny nacházející se v kešu oříšcích se v těle mění niacin a tryptofan na serotonin. Ten představuje důležitý přenašeč nervových vzruchů, který často u depresivních pacientů chybí.

Serotonin je právě ten hormon, který nás činí šťastnými a vyrovnanými.

Prozac a další léky proti depresi obvykle vytvářejí nebo zvyšují jeho úroveň. Jelikož se jedná o léky na předpis, mnoho depresivních lidí k nim z různých důvodů nemá přístup (nejčastěji kvůli obavě se se svými problémy svěřit lékaři).

Pro lidi se sklonem k depresi se proto jako účinné řešení jeví konzumace právě kešu oříšků. Ty jsou čistě přírodní a nemají ve srovnání s léky žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Kromě kešu oříšků, jsou dalšími vhodnými potravinami s podobným účinkem také hrách, sýr, pšeničné klíčky, fazole, ale i jiné druhy ořechů. Například vlaškých, o kterých jsme psali v TOMTO ČLÁNKU.

Jak a kolik kešu oříšků jíst

Velká hrst kešu oříšků poskytne až 2000 mg tryptofanu, tedy téměř stejné množství jako antidepresiva na předpis.

Tryptofan však potřebuje sacharidy, aby se dostal až do mozku. Nedostatek sacharidů způsobí, že nebude umět překonat mozkově-krevní bariéru.

Sacharidy jsou důležitou složkou stravy (myslí se tím složité sacharidy, ne jednoduché cukry jako sacharóza či zpracovaná fruktóza). Jejich adekvátní množství ve stravě zajišťuje správné fungování těla.

Niacin, stejně jako tryptofan, je důležitá složka při potlačování deprese.

Proto si zvolte vajíčka s chlebem raději, než jen samotná vajíčka (která podobně jako kešu oříšky obsahují i niacin, i tryptofan). Nebo sýr s pečivem raději, než sýr s vajíčkem.

Fazole, hrách a ořechy jsou vynikající jídla proti depresi proto, protože už v sobě obsahují i potřebné sacharidy.

Další přínosy kešu oříšků

Zdravé srdce. Kešu oříšky obsahují kyselinu olejovou, která je prospěšná pro srdce.

Předcházejí rakovině. Flavodoidy nalezené v kešu oříšcích jsou známé svým protirakovinným účinkem.

Zdravé nervy. Kešu oříšky obsahují hořčík, který udržuje cévy a svaly relaxované.

Brání vzniku žlučníkových kamenů. Denní konzumace kešu oříšků zabrání počátečnímu zformování kamenů.

Napomáhají hubnutí. Obsahují sice hodně oleje, ale jak už dnes víme, není to konzumace oleje, která způsobuje ukládání tuků, ale jsou to cukry. Tuky v kešu oříšcích jsou považovány za dobré tuky. Kromě toho, obsahují i dobrý cholesterol. Tyto oříšky napomáhají hubnutí, pokud se konzumují s mírou.

Snižují vysoký krevní tlak. Zmíněný hořčík má také vliv na snižování krevního tlaku.

Kvalita vlasů. Kešu oříšky jsou dobrým zdrojem mědi. Vlasy získávají lesk a tmavou barvu právě díky mědi. Jejich konzumace zvyšuje ve vlasech koncentraci pigmentu melaninu.

Zdravé kosti. Kešu oříšky mají sobě hodně vápníku a hořčíku, které jsou potřebné pro silné kosti.

Zdravé zuby a dásně. Podobně jako u kostí, hořčík a vápník jsou důležité i pro zdravý chrup.

Klidný spánek. Obzvláště ženy po menopauze dokážou s kešu oříšky dosáhnout klidný spánek bez nepříjemných nočních můr.

Volné radikály. Kešu oříšky obsahují hodně antioxidantů, které eliminují z těla toxiny. Ty by mohly způsobit buněčné poškození a nemoci.

Předcházejí poškozením zraku. Poškození sítnice vznikají v důsledku UV záření. Kešu oříšky mají schopnost chránit oči před škodlivými paprsky.

Podpora trávení. Obsahují nukleové kyseliny, které pomáhají trávení.

Bohaté na vitamíny. Kešu oříšky jsou bohaté na vitamíny jako thiamin, riboflavin, niacin (vitaminy skupiny B) a mnohé další.

Závěr

V našem článku jste si dnes mohli přečíst, jak přínosné kešu oříšky pro vaše zdraví jsou. Tak se nezapomeňte v obchodě předzásobit a vychutnávat si je každý den.


Zdroj: Cashews Are a Natural Anti-Depresant

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *