Těchto 9 činností jste dělali při sprchování celý život špatně. Pokud je děláte, měli byste se jim vyhnout
Děláme to denně, a pokud ne denně, tak v tom úplně nejhorším případě alespoň jednou týdně.
Sprchování nebo koupání se. Jedná se o činnost, která nás zbavuje nečistot a bakterií a někteří z nás si při dobré koupeli umí i odpočinout.
Nebudeme vám dávat lekce o tom, jak se správně sprchovat. Jsou však věci, které byste při sprchování či koupání dělat neměli .
1/ Holit se před samotnou koupelí
Ať už na odstraňování chloupků používáte žiletku nebo voskové pásky, nikdy byste holení neměli praktikovat před koupelí.
Při koupeli se vám následně zvětší a rozšíří póry a to vede k suché a dehydratované pokožce. Pokud plánujete depilaci, tak raději po koupeli.
2/ S peelingem opatrně
Mnoho žen si myslí, že čím silnější peeling bude a čím déle budete pleť “drhnout”, tím budou krásnější a jemnější. To však není pravda.
Pokud používáte peeling v průběhu koupele, buďte opatrní. Silné peelingování pokožky může způsobit záněty a vyrážky.
3/ Pozor na houbičky
Pokud při sprchování používáme houbičky na tělo, neměli bychom je pak jen tak opláchnout a zavěsit. Jelikož se jimi myjeme, v jejich nitru se nachází opravdu hodně bakterií.
Po každém sprchování byste měli houbičku důkladně umýt a propláchnout. Životnost houbičky je také maximálně měsíc, čili ji nezapomeňte pravidelně měnit.
4/ Dlouho používané ručníky
Ručník, který používáte na tělo a vlasy, byste měli měnit po každých třech, čtyřech použitích. Při sprchování každý den, byste ho za týden měli alespoň jednou či dvakrát vyměnit.
Abyste na to nezapomínali, zvolte si jeden den, například sobotu, kdy ručník vyměníte jako součást klasického sobotního úklidu a praní prádla.
5/ Nadměrné používání mýdla
Mýdlo má tendenci absorbovat špínu a olej přítomen na těle, které pak spláchnete vodou. Pokud však používáte velké množství mýdla, škodíte své pokožce.
Minimální množství mýdla byste měli používat na oblast podpaží, intimních partií a obličeje.
6/ Používání deodorantů a antibakteriálních mýdel
Mnoho z nás používá deodorant ihned poté, co vyjdeme ze sprchy. Tomuto bychom se ale měli vyhnout. Silná vůně a ostatní chemické složky extrahují vlhkost z pokožky, což vede ke svědění, šupinatění a dehydrataci pokožky.
Vaše pokožka také předčasně stárne.
7/ Sprcha ihned po cvičení
Po cvičení přichází ihned sprcha. Máme pocit osvěžení a trochu se zchladíme. To však není správné. Sprchovat bychom se měli až hodinu od skončení cvičení.
Předejdete tak různým onemocněním, demineralizaci a nebudete tak často trpět rýmou.
8/ Krémujeme se pozdě
Po sprše bychom se měli usušit a okamžitě nakrémovat. Je to proto, abychom neztratili hodně vlhkosti z povrchové části kůže. Nečekejte déle než pár minut na to, abyste se natřeli nějakým hydratačním mlékem.
V případě, že máte suchou a popraskanou pokožku, bakterie si najdou cestu mnohem snadněji.
9/ Kondicionér
Mnoho lidí používá šampon s kondicionérem, který se aplikuje sučasně. To však není správné. Kondicionér byste měli nanášet až po šamponu a pouze na konečky vlasů.
Neměl by přijít do styku s pokožkou hlavy. Proto jej používejte opravdu jedině na konce.
Zdroj: 9 Ways You’ve Been Bathing Wrong Your Entire Life