9 činností, které poškozují vaše ledviny a měli byste je okamžitě přestat dělat


Především byste měli vědět, že hlavní rolí vašich ledvin je filtrace krevního oběhu a odstranění toxinů, odpadu, mrtvých buněk a přebytečné vody.

Jakmile jste správně filtrováni, opouštějí tyto škodlivé látky tělo v moči. Podle odborníků má množství požitých tekutin vliv na výkon odcházejících tekutin.


A to je hlavní důvod, proč jsou testy moči nejčastějším způsobem, jak lékaři diagnostikují poranění ledvin, jejich poškození nebo jiné nemoci.

Pijte dostatek vody každý den! Pravděpodobně jste to slyšeli, že? No ano, bylo vždy známo, že dehydratace koreluje s nízkou funkcí ledvin, avšak až donedávna se předpokládalo, že rehydratace by plně obnovila funkci ledvin. Nedávná studie ukázala, že opakovaná dehydratace může vést k chronickému onemocnění ledvin.

Teď, když víte, že dehydratace poškozuje vaše ledviny, můžete se obrátit na nealkoholické nápoje jako zdroj většího množství tekutin. Ale buďte opatrní, protože pití sody fruktózy, glukózy bohaté a přísady ve stravě může skutečně poškodit vaše ledviny.

Nedávná studie potvrdila, že pacienti, kteří konzumovali přirozeně oslazené nealkoholické nápoje, vykazují zvýšené riziko chronického onemocnění ledvin.

Životní návyky, které poškozují vaše ledviny

#1 Kouření

Odborníci varují, žekouření cigaret a jiných produktů, snižuje funkci ledvin.

#2 Volně prodejné léky

Toto je také velmi důležité, abyste si zapamatovali – některé volně prodejné léky jako jsou aspirin, acetaminofen a ibuprofen byly spojeny s poškozením ledvin.

#3 Extrémní cvičení

Extrémní cvičení může způsobit vážné poškození ledvin. Takže se ujistěte, že s vaším lékařem či fitness trenérem mluvíte o bezpečnosti vašich fitness návyků.

#4 Špatný spánek

Studie POTVRZUJE – lidé, kteří spí méně než šest hodin v noci, nebo více než deset hodin včetně podřimování, zaznamenali renální hyperfiltraci, včasný varovný signál onemocnění ledvin.

#5 Příliš mnoho bílkovin

Renální hyperfiltrace může být také způsobena silnou bílkovinovou dietou, zejména po masných pokrmech. Nezapomeňte, že klíčovým faktorem každého zdravotního plánu je umírněnost.

#6 Příliš mnoho cukru

Měli byste také vědět, že jíst stravu s vysokým obsahem cukru může vést ke stejným problémům. To znamená, že byste měli zůstat daleko od vysokého množství cukrovinek, čokolády a dezertů.

#7 Nedostatek hořčíku

Hořčík má mnoho rolí, které hrají ve správném fungování vašeho těla.

Mýty o zdraví ledvin

Dva běžné mýty o zdraví ledvin, které byly vyvráceny vědeckou studií, ale stále se s nimi setkáváme:

#8 Alkohol vs. poškození ledvin

Někteří odborníci si myslí, že pití alkoholu způsobuje poškození ledvin. V průzkumu z roku 2015 výzkumníci zjistili, že opak je pravdou: čím více účastníků nahlásilo konzumaci alkoholu, tím nižší bylo riziko chronického onemocnění ledvin.

#9 Káva vs poškození ledvin

Studie z roku 2017 nepotvrdila jakoukoli souvislost mezi konzumací kávy a rizikem onemocnění ledvin.


Zdroj: 9 Things You Are Doing That are Killing Your Kidneys That You Need to Stop Doing Immediately

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *