Lékař nám poradil, jak a čím přírodně nahradit ibuprofen. Na tohle reklamu opravdu neuvidíte


Není tajemstvím, že játra trpí nejen u alkoholiků. Cirhóza, hepatitida, selhání jater … Seznam léků, které užíváme každý den je neuvěřitelně dlouhý, ale existují i ​​ty, které máme vždy na dosah ruky. Například takový ibuprofen. Cítíte se špatně nebo vás něco bolí? Dáte si tabletku a je po všem.

Samozřejmě, vaše játra se nerozsypou hned po jedné dávce ibuprofenu, no systematické, pravidelné a ne vždy odůvodněné užívání tohoto přípravku dokáže pomalu, ale jistě ničit hlavní filtr vašeho organismu.

Nabízíme vám 7 alternativních a přírodních léků, které mají stejný účinek jako ty z lékárny, ale bolesti či horečky se zbavíte bez jakéhokoliv poškození orgánů!

Kurkuma

Kurkumin obsažený v této rostlině má významný protizánětlivý účinek, má analgetické, antioxidační a antifungální vlastnosti. Toto indické koření podporuje zdraví vašich kloubů a působí proti ztrátě kostní hmoty. A co je nejdůležitější – kurkumu lze zakoupit v nejbližším obchodě doslova za drobné.

Mimochodem, můžete ji koupit i jako organickou kurkumu a ve formě kapslí. Čistí játra od toxinů, zlepšuje stav pokožky a snižuje hladinu cholesterolu.

Lékořice

Léčebné schopnosti kořene lékořice si určitě zaslouží vaši pozornost. Glycyrhizín, který se nachází v rostlině, má protizánětlivé a antivirové účinky, antimikrobiální a antiparazitní vlastnosti.


Tato sladká rostlina se nachází v lékárně ve formě pastilek, sirupu nebo krému. Nic se nestane ani v případě, že si kořeny lékořice budete sbírat a připravovat i vy sami. Důležité! Léčivo se nedoporučuje lidem s diabetem typu II, s nízkými hladinami draslíku v krvi, s hepatitidou, hypertenzí a v období těhotenství.

Kajenský pepř

Jedno z nejvíce intenzivních koření, má také významný protizánětlivý účinek, čistí krev a posiluje imunitní systém. Kajenský pepř obnovuje jaterní buňky, zlepšuje její funkci, odstraňuje bolesti při revmatismu a je silným antimikrobiálním prostředkem.

Koření je velmi účinné při svalových křečích a alergiích. Dává tělu energii, pozvedne ducha a zlepší trávení. Přidejte si některé indické koření i do vašeho oblíbeného jídla, ale buďte opatrní – v žádném případě jej nevdechujte a vyhýbejte se kontaktu se sliznicemi.

Arnika

Další skvělá náhrada ibuprofenu! Květy arniky horské obsahují látku, která je vynikajícím prostředkem pro prevenci chorob sítnice. Tato bylina obsahuje kyselinu jablečnou, mléčnou a mravenčí, jakož i taniny a vitamíny.

Arnika má léčivé vlastnosti, díky čemuž se používá na účinnou protizánětlivou léčbu. Na její bázi se produkují různá léčiva: olej, alkoholová tinktura, extrakty.

Kozlík lékařský

Kozlík je už dávno známá jako rostlina, která dává sílu. Tato bylinka má protizánětlivý, analgetický a sedativní účinek. Je to vynikající antidepresivní prostředek a nejlepší lék na nespavost. Kořeny kozlíku obsahují polysacharidy, taniny, éterické oleje, alkaloidy, glykosidy.

Zázvor

Každý ví o léčebných vlastnostech zázvoru! Tento kořen obsahuje množství užitečných látek: vápník, hliník, chrom, železo, hořčík, kyselinu nikotinovou, fosfor, křemík, draslík, vitamin C. Je proto nepostradatelný při nachlazení a chřipce.

Zmírňuje bolest v krku, snižuje teplotu a dodává člověku vitalitu. Vzhledem k příjemné chuti a absenci škodlivých přísad bude léčba kořenem zázvoru nejen efektivní, ale i příjemná!

Kůra z bílé vrby

Bílá vrba má skutečně léčivé vlastnosti. Od jarního sběru se z ní připravují léčivé odvary a tinktury, které mají příznivý účinek na lidské tělo. Rostlina má protizánětlivé vlastnosti a účinně snižuje teplotu.

Navíc vrbová kůra dezinfikuje, má antihypertenzní účinek a bojuje s krvácením. Kůra pomáhá zbavit se střevních parazitů a také odstraňuje kyselinu močovou, která je velmi užitečná při artritidě a dně. Můžete ji používat nejen vnitřně.

Nyní už víte, že i ibuprofen můžete nahradit přírodou! Namísto bezstarostného užívání léku v případě malátnosti, bolesti hlavy nebo bolesti svalů se snažte uchýlit k přírodní alternativě, která pro vás nepředstavuje zdravotní riziko a je dostupná v téměř každém obchodě s potravinami, v přírodě nebo v lékárně.

Je však třeba poznamenat, že tyto přírodní alternativy by se měly používat pouze v případě mírné indispozice a bez vážnějších příznacích. V opačném případě byste měli okamžitě požádat o pomoc lékaře.


Zdroj: Врач рассказал, чем заменить ибупрофен! Жаль, такие средства никто не рекламирует, все мы — заложники аптеки…

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Novák Ladislav napsal:

    Dobrý den, v lednu jsem si narazil ruku a brnění mě nedalo spát cca 3 měsíce. Když se ruka uklidnila tak jsem chytil klíště. Přeléčeno doxyhexalem. Jenomže bolest ruky a následná bolest svalů díky lymské nemoci— na radu lékařů jsem uklidňoval ibuprofenem a od března do října jsem takto polknul 17O tablet. Obvodní lékařka na moji žádost o průběžné testy jater nereagovala. Obvoďačka je neprůchodná jak mám postupovat dl a na koho se obrátit??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku