Neustálá únava, špatné vidění, přibírání na váze? Problém může způsobit nedostatek jediného vitaminu!

Naše tělo je komplexní systém fungující v jednotě. Pokud jedna věc nefunguje dobře nebo pokud něco chybí, celý systém je narušen. Co znamená zdraví? Že jsme celí!

Jedním z nejdůležitějších vitamínů v těle je vitamín B12, který je nezbytný pro správný metabolismus a funkci buněk. Další velmi důležitou věcí je, že vitamín B12 hraje roli při tvorbě cholinu, který je nezbytný pro správnou činnost jater.

Pokud naše tělo nemá dostatek vitamínu B12, mohou se rozvinout následující příznaky.

1. Únava

Vitamin B12 se podílí na tvorbě červených krvinek, a proto je také zodpovědný za hladinu kyslíku v krvi. Pokud nedostáváme dostatek krve bohaté na kyslík, cítíme se neustále unavení.

2. Bolesti kloubů

Lidé trpící nedostatkem vitaminu B12 mohou zaznamenat předčasné problémy s klouby a ztrátu reflexů.

3. Necitlivost končetin


Nedostatek vitaminu B12 může způsobit necitlivost rukou a nohou. Pokud vám mravenci neustále lezou v končetinách, navštivte odborníka.

4. Zrychlené dýchání, zrychlený tep

Pokud se potýkáte s problémem zrychleného dýchání a zrychleného tepu, měli byste se rozhodně poradit s lékařem, ale je možné, že příznaky jsou způsobeny pouze nedostatkem vitaminu B12.

5. Slabost

Nedostatek vitaminu B12 může způsobit svalovou slabost a závratě.

6. Pomalý metabolismus

Nedostatek vitaminu B12 zpomaluje metabolismus, což může vést k nadváze. Problém se může rozvinout, i když jíme normálně.

7. Oční problémy

Nedostatek vitaminu B12 může způsobit poškození zrakového nervu, a proto se může rozvinout rozmazané vidění, citlivost na světlo nebo dvojité vidění.

8. Bledá kůže

Pokud je pokožka dlouhodobě bledá a bez života, je možné, že by se měl zvýšit příjem vitaminu B12. Při nedostatku vitaminu B12 se v těle uvolňuje bilirubin a to způsobuje blednutí kůže.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *