6 problémů a onemocnění, které si můžete způsobit, pokud budete chodit spát pravidelně s mokrou hlavou.


6 problémů a onemocnění, které si můžete způsobit, pokud budete chodit spát pravidelně s mokrou hlavou.Naše mámy nám vždy říkaly, že není dobré chodit spát s mokrou hlavou, protože můžeme prochladnout či dokonce chytit zápal plic. Je to pravda nebo jen mýtus? V dnešním článku se na to podíváme trochu blíže.

Zápal plic vám zřejmě nehrozí. Pokud však po koupeli jdete hned spát, aniž jste si vlasy pořádně vysušili, tak se vám to může vymstít. Dlouho držené vlhko na hlavě může vést k zánětu pokožky, který se projeví nepříjemným svěděním. Rovněž může poškodit samotné vlasy. Nyní se už ale pojďme podrobněji podívat na jednotlivé body, co všechno se může stát.

1. Bolesti hlavy 

Věděli jste, že spaní s mokrou hlavou vám může přivodit silné bolesti hlavy? Důvodem je fakt, že odpařování vody je vlastně fyzikálním procesem chlazení. Vaše hlava se tak během noci zchladí na jinou teplotu než je zbytek těla. Nepomůžete tomu dokonce ani když si vlasy umyjete teplou vodou.

I tak dojde ke schlazení, a to dokonce rychleji, protože teplá voda se odpařuje rychleji a účinněji tak odvádí teplo z povrchu těla. Jedna z teorií vzniku bolesti hlavy je, že vzniká v důsledku buď nadměrného nebo nedostatečného prokrvení mozkových obalů.

Změněná teplota hlavy tak bude nutit tělo měnit i proudění krve, aby tím kompenzovalo vzniklé teplotní rozdíly.

2. Lámání vlasů

Vyschlé vlasy po delším období vlhkosti mají zvýšenou lámavost. Pokud se rozhodnete chodit spát s mokrými vlasy, je velká šance, že se vám vlasy budou ve zvýšené míře lámat.

3. Lepení vlasů

Vlhké vlasy během sušení mají tendenci se slepit. Ráno pak bude pro vás mnohem těžší jejich rozčesat. U krátkých vlasů to nemusí být velký problém. Pokud však máte dlouhé vlasy, měli byste se tomuto neduhu raději vyhýbat. Jinak skončíte se slepenýmia polámanými vlasy.

4. Infekce

Polštáře jsou ideálním místem na absorbování vlhkosti, mrtvých kožních buněk a tělesných olejů. To spolu vytváří ideální prostředí pro růst různých patogenních bakterií. Mokré vlasy zvlhčí povlečení, ty pak samotný polštář a možná infekce nemusí nechat na sebe dlouho čekat.

5. Svědění

Spaní s mokrými vlasy způsobuje různé druhy svědění a podráždění pokožky hlavy. Pokud trpíte ekzémy, psoriázou nebo akné, uvedené problémy se mohou ještě umocnit. Proto si vždy před spaním vlasy důkladně vysušte.

6. Bolesti svalů a kloubů

Podobně jako u bolesti hlavy, změny tělesné teploty mohou způsobovat i bolesti svalů hlavy a kloubů krku. Jsou známé dokonce případy, kdy došlo k silným křečím či dokonce paralýze obličeje. Ta se může potom rozšířit i na jiné části těla.

Pokud se chcete vyhnout všem uvedeným problémům, vyhýbejte se lehání si do postele s mokrou hlavou. Vlasy si dobře usušte ručníkem a pokud je máte dlouhé, tak i fénem, ​​případě se nekupte těsně před spaním, ale alespoň o 1 hodinu dříve. Vaše zdraví se vám za to odvděčí!


Zdroj: 7 Diseases That Are Caused By Sleeping With Wet Hair. Stop Doing It Right Now!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku