Lidé, kteří jsou zvyklí chodit po domě bosí nohy, riskují různé zdravotní problémy

Чем рискуют люди, что привыкли топать дома босикомZdá se, že není nic špatného na tom chodit boso. Navíc mnozí jistě slyšeli, že například běhání po trávě s rosou v květnu a červnu může být pro zdraví dokonce užitečné. Přesto specialisté varují před tím, že bychom neměli být příliš dlouho bez obuvi a pohybovat se v takovém stavu.

Dnes Vám vysvětlíme, jaké nepříjemné zdravotní následky může mít chůze naboso. A to dokonce i tehdy, když se člověk pohybuje boso ve svém vlastním domě nebo bytě.

Za prvé, musíme mít na paměti, že bosé nohy jsou více vystaveny mikrobům. I nedávno umytá podlaha ve skutečnosti zůstává poměrně špinavá. Všechny mikroorganismy zde přítomné budou aktivně interagovat s bosými a nechráněnými nohama. To pak způsobuje problémy s kůží a nehty…

Chůze bos

Běhání bosýma nohama dokonce i po čistých površích je škodlivé. Je rozdíl chodit po měkké zelené trávě a po asfaltu nebo dlažbě. Jakákoli tvrdá plocha způsobuje přetížení svalů, což vede k bolestem v různých částech těla.

Samozřejmě, je příjemné projít se bosky po těžkém dni. Ale taková náhlá chuť může vést k pádu a zraněním. Proto byste neměli být lehkovážní na kluzkém povrchu a zanedbávat základní bezpečnostní pravidla.

Chůze bosky po tvrdém povrchu škodí také zádům. Problémem je, že váha se nerovnoměrně rozkládá na bosé noze, což jen zhoršuje její deformaci. Navíc se přidává další zátěž na záda a kolena.

Důležitost obuvi

Proto je obuv nezbytná. Musí být kvalitní, s měkkou podrážkou, aby amortizovala a chránila patu. Krásné dámské boty na podpatku k této obuvi rozhodně nepatří. Chodit v nich více než 2-3 hodiny denně je extrémně nežádoucí. Odborníci litují, že lidé volí módní a krásné boty a o pohodlí přemýšlejí až jako o posledním.

A protože zvolení tenisek, bot nebo jiné obuvi má v mnoha ohledech vliv na zdraví nohou, je důležitost tohoto rozhodnutí těžké přeceňovat. A proto chodit bosky dokonce i doma je špatné rozhodnutí. Je to nejjednodušší způsob, jak zhoršit problémy s pohybovým aparátem.

Navíc nechráněné chodidla budou mít stále kontakt nejen s povrchem, ale také s všemi mikroby, které jsou zde přítomny. To také nevede k ničemu dobrému. A chodíš bosky po domě? Poděl se o své zkušenosti v komentářích.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *