Ode dneška budete chodit spát už jen s cibulí v ponožkách 

Čínská medicína věří, že nohy a zvlášť chodidla jsou jednou z nejdůležitějších částí těla ovlivňujících zdraví. Je tomu tak proto, že jsou nervovými zakončeními, nazývanými též meridiány, spojené se všemi vnitřními orgány. 

Na druhé straně, cibule i česnek mají silné antibakteriální a perfúzní účinky. Když tedy spojíte významnou roli chodidel s vlastnostmi cibule, získáte tak ideální recept na levnou a jednoduchou detoxikaci.

Ačkoli ne každý věří na meridiány a čínskou medicínu, faktem je, že vše je propojené nervovým systémem – a v to věří každý.

Jak to celé funguje

Na vašich chodidlech se nachází přibližně 7000 neuronových zakončení (meridiánů), které vedo přímo do vnitřních orgánů.

Jde o velmi důležitá zakončení, která jsou často ignorována, protože celý den nosíme boty. A tak nejsou tato nervová zakončení stimulována tím správným způsobem.

To je mimo jiné také důvodem, proč je ideální chodit naboso po písku či po nerovném terénu, například po trávě.

Dalším výborným způsobem, jak docílit stimulaci uvedených nervových zakončení, je právě pomocí cibule. Pokud si chcete pročistit tělo, nemusíte dělat nic složitého v podobě držení diety či návštěvy sauny.

Jednoduše nakrájejte cibuli na silné plátky, položte je na chodidla a na to si navlékněte ponožky. Samozřejmě, nikdo od vás neočekává, že budete takto chodit venku po ulici.

Dělejte to jen doma v noci. Během spánku pak cibule provede veškerou práci pro očištění těla za vás.

Účinky cibule na lidské zdraví

Je obecně známo, že cibule čistí pokožku a zabíjí viry i bakterie. Kyselina fosforečná, která se v ní nachází, dokáže v krevním oběhu přímo zázraky.

Přechodem přes kůži do krve, tato kyselina pročistí krev i orgány a zároveň cestou usmrtí bakterie a jiné patogeny.

Pro tento účel se doporučuje použít bio cibuli, ale dobře poslouží i ta obyčejná. Mnozí experti zároveň zdůrazňují, že cibule pročišťuje nejen tělo, ale i vzduch ve svém okolí.

Vždyť například, navzdory svému nepříjemnému zápachu, ji v Anglii často používají na dezinfekci vzduchu v místnostech a také jako nástroj k zabránění přenosu infekcí.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku