Jak vyřešit problémy s křečovými žílami za 5 minut. Stačí si jen každý den lehnout a opřít nohy o zeď

Trápí vás křečové žíly? Pak byste si měli rozhodně tento zvyk zařadit mezi denní aktivity jako zlaté pravidlo!

Jeho účinky totiž vyváží odpočaté nohy a celkovou spokojeností během dne. Stačí si jen lehnout, nohy opřít o zeď a čekat.

Ať to zní jakkoliv bláznivě a neuvěřitelně, i toto je cvičení. A ne ledajaké. Křečové žíly jsou denně pod tlakem a způsobují nám bolest, unavené nohy a otoky. Pokud jsou navíc neléčené, mohou vést k mnohem závažnějším zdravotním komplikacím, ale o tom jindy.

Pokud si ještě vzpomínáte na tělesnou východu, na které jste kdysi museli povinně dělat tzv. “Svíčku”, zopakujte si ji doma každý den, jenže v jednodušší podobě. Nohy nemusíte držet vy a vaše pánev, ale například stěna v obývacím pokoji.

Základem je prevence

Trpět zdravotními problémy, pokud jste zdědili nebo si sami způsobili křečové žíly, není žádný velký problém. Celý den na nohou, ať už za stolem, nebo ve stoje udělá večer své. Nohy jsou jako sloní tlapy, oteklé, velké, bolavé a navíc ztuhlé. Ó ne, to nevěstí nic dobrého!


Dlouhodobá zátěž nohou je v dnešní době běžná praxe a pociťuje ji každý, bez výjimky ženy i muži. Ženskému pohlaví snad o trochu víc, protože se po šichtě v práci přesouvá do “práce” doma. Měli bychom si však najít čas i sami na sebe. Stačí si pět minut poležet. Na tvrdé zemi, nebo na podložce – podstatné je, aby nohy byly pořádně zvednuté a veškerá únava dne z nich “stekla”.

Jak na to?

Je to doslova kouzelné cvičení, po kterém pocítíte úlevu do několika minut. Lehněte si na zem, zadek přitlačte co nejvíce ke stěně a nohy narovnejte tak, aby se podle možností celé opíralyi o stěnu.

Ze začátku to bude trochu bolet, protože pokud nemáte protáhnuté šlachy, budou vás pořádně táhnout. Vše je ale o zvyku a v tomto případě i o cviku.

Pokud vydržíte a přejdete první dny přes bolest, už po týdnu vám stoprocentně natažené nohy nebudou dělat ani nejmenší potíže. Takto zůstaňte ležet alespoň 5 minut a nechte nohy pořádně splasknout a odkrvit.

Pokud se vám poloha jeví už po třech minutách nudná, můžete nohy klidně rozkročit. Důležité je pouze to, aby byly stále v poloze od chodidel směrem dolů. Tedy aby nahromaděná krev stékala směrem do vaší pánve.

Po tomto cvičení budou vaše nožky lehké a pět minut denně vám přinese tolik úlevy, kolik ani celodenní wellness. Pokud se vám při cvičení těžko dýchá nebo přemýšlíte nad událostmi dne, zkuste jednoduše zavřít oči a zhluboka dýchejte.

Pravidelným dýchání projdete i přes počáteční bolest jednoduššeji a kromě toho se vám nohy pomaličku podaří více a více natahovat. Nezapomínejte však dbát na to, co vám říká tělo.

Pokud máte pocit, že dál a jinak to už nejde, začínejte cvik se zadkem dál od stěny. Podstatné je mít nohy opřené směrem nahoru. Nikdy však nepřestávejte nohy natahovat víc, protože i tento pohyb vám umožní snadněji se hýbat přes den, když jsou žíly zatíženy.

Pokud se vám bude cvičení zamlouvat natolik, že si ho oblíbíte, inspirujte se například jógou na stěně. V tomto videu najdete vše, co k zdravým, silným a odlehčeným nohám potřebujete. I když jsou jejich součástí křečové žíly!

Zdroj: Пять чудес произойдут, если делать эту простую перевернутую позу без усилий каждый день!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku