Namočila si nohy na 10 minut do vody s jablečným octem. Až zjistíte proč, vyzkoušíte si to sami!

Ocet se v léčitelství používal již ve starověku. Římané jej používali především jako osvěžující nápoj, lék, konzervant a dochucovadlo potravin. S úspěchem ho využívalo i maďarské lidové léčitelství, například k dezinfekci ran tak, že se drobná poranění polila octem.

Běžně známou a dodnes používanou metodou snižování horečky je octový obklad nebo octové ponožky.

Inhalace octa je výborná na zmírnění bolestí hlavy a pročištění dýchacích cest při nachlazení. Odpařování octa pro jeho antiseptický účinek doporučují i ​​čínští lékaři v období chřipek.

Koupel nohou z jablečného octa

Ocet lze použít i zevně, ke zkrášlení pokožky, detoxikaci a ke zklidňujícím koupelím pokožky. Do vody do koupele přidejte 2-3 dl jablečného octa a koupejte se v ní 15 minut. Je výborný proti revmatismu, do koupele nebo jako obklad, v tom případě snězte 1 dl jablečného octa na 1 litr vody.

Užívání jablečného octa perorálně jako lék může také snížit revmatické potíže. Péče o svědivou pokožku hlavy se sklonem k lupům, pro redukci lupů, potřete pokožku hlavy před mytím vlasů směsí 1 dl vody a 4 lžic jablečného octa. Toto je vhodné nechat na vlasech po dobu 30 minut.

Po umytí vlasů přidejte do vody na oplachování 1-2 lžíce jablečného octa. Octová kúra dělá vlasy lesklé a živé.

Stabilizuje a oživuje barvu barvených vlasů. Koupel nohou s jablečným octem je také dobrá pro prevenci a léčbu plísňových infekcí. Silně plísňová místa otřete vatou namočenou v neředěném (~5%) jablečném octu!

Pokud je suchá, je potřeba ji přepudrovat, v případě suché popraskané kůže je potřeba místo opatrně nakrémovat!

Potírání jablečným octem a současné pití jablečného octa může pomoci snížit svalové křeče, tiky a svalové záškuby.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku