Kočky jsou schopny léčit. Stačí si je jen položit na správné místo. Nebo to nechat na nich

V současnosti jsme neustále vystavováni stresu a napětí. Někdy nám chybí jen pohodlí, teplo a klid. A co může být přítulnější jako měkoučká kočka? Kromě toho že jsou milé, jsou schopny vyléčit řadu nemocí.

Dnes vám prozradíme, na jaká místa přiložit oblíbeného domácího mazlíčka abyste zbavili nemocí a problémů.

Jak vlastně kočky léčí

Blahodárné účinky koček na zdraví člověka, to je už dávno dokázaný fakt. Jejich mňoukání a teplo, kterým nás zahřívají, eliminuje stres a únavu, dodává pocit pohodlí a klidu, to nám dávají kočky každý den. A když jsme nemocní, všemožně se nám snaží pomoci. Kočky, které léčí lidi nejsou neobvyklé. Lehají si na bolavá místa a zbavují jejich bolesti.

Kočkám je často vytýkáno, že nemají rády své pány. Existuje však mnoho případů, kdy kočky léčí na úkor svého zdraví. Takto to bylo i s kočkou, jejíž pán dostal rakovinu. Pokoušela se ho vyléčit, ale nakonec ona sama dostala rakovinu a její majitel se zotavil. Posuďte sami, není to projev oddanosti a lásky?

Kočky odebírají od lidí negativní energii, čímž jim pomáhají se zbavit nemocí. Ve skutečnosti kočku nemusíte nutit, jen ji zvedněte a pohlaďte. Obvykle sami přicházejí ke svým majitelům a lehají si na bolavá místa, po nasycení energií odejdou. Podívejme se, jaké nemoci mohou naše kamarádky vyléčit.

1. Kardiovaskulární systém

Existuje mnoho příběhů o tom, jak kočky zachránily své majitele před infarktem. U pacientů, u kterých došlo k záchvatu, se tlak a puls normalizují při několikaminutovém hlazení kočky. I přitulení se ke kočce snižuje krevní tlak u pacientů s hypertenzí. Zvláště dobře tento úkol zvládají dlouhosrsté kočky.

2. Trávicí soustava


Hlazení koček je také užitečné pro trávicí systém. Krátkosrsté kočky léčí onemocnění trávicího traktu a močových cest mnohem lépe než jiná plemena.

3. Nervový systém

Kočky jsou také vynikající psychoterapeuti a neuropatologové. Jsou schopné zmírnit únavu, stres a migrénu, a to především již jednou zmíněné dlouhosrsté kočky.

Tyto načechrané léčitelky se objevují i ​​v oblasti psychoterapie. Pacienti, kteří trpí duševními poruchami, kočky nedráždí ale uklidňují je. Jednoduché a nenápadné mazlení kočky může pomoci při nervozitě. A abyste se zbavili deprese, stačí si hrát s kočkou alespoň 20 minut denně.

Kočky jsou také úžasní posluchači. Mnoho lidí si se svými kočkami povídá, což jim pomáhá se vyrovnat s různými problémy. Navíc je mnohem jednodušší vylít si duši kočce, neboť ta vaše tajemství neprozradí.

4. Nespavost

Nespavost velmi často pochází ze stresu a nadměrného podráždění. Před užitím sedativ nebo léků na spaní se pokuste uzdravit pomocí kočky. Přiložte si kočku na čelo nejméně na 5 minut. Ještě lepší je lehnout si se svým miláčkem. Ochrání váš spánek, zbaví negativní energie a špatných myšlenek.

5. Imunitni systém

Kočičí mňoukání může zlepšit imunitní systém. Probíhá při frekvenci 4-16 Hz, díky čemuž má pozitivní účinek na náš imunitní systém.

6. Kosti a klouby

Vědci předpokládají, že mňoukání koček se svým účinkem podobá ultrazvukovému ošetření. Díky tomu lze urychlit hojení ran a také zlepšit růst a pevnost kostí. Perské kočky pomáhají zmírnit bolest kloubů při artritidě. Mňoukající kočka je nejlepší prevencí osteochondrózy a osteoporózy u starších pacientů.

7. Dlouhověkost

Kočky mají pozitivní vliv na délku života svých majitelů. Studie ústavu gerontologie dokazují, že majitelé koček žijí o 5-10 let déle ve srovnání s lidmi, kteří tyto domácí zvířata nemají. Tlak u těchto lidí je stabilnější a hladina cholesterolu v krvi je mnohem nižší.

Právě jste si přečetli 7 důvodů, proč mít kočku a věnovat jí více času. Jsou to atraktivní a roztomilé bytosti, které mohou do vašeho života přinést pohodlí a teplo. Možná někdy neprojevují lásku tak, jak bychom očekávali, ale jsou schopné nám pomoci, čímž dokazují svou oddanost.

Zdroj: Кошки способны лечить! Вот куда нужно приложить кота, чтобы вылечиться.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. peter napsal:

    liečba mačkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *