Jak správně masírovat prsty pro zbavení se bolestí v krku, hlavy nebo rýmy

akupresura-bolesti-rukaJste již unaveni z nemocí a zdravotních potíží? V tomto článku najdete pár tipů a triků jak ulevit průvodním znakům chřipky či nachlazení.

V tomto případě se bude jednat o akupresuru, která poskytuje poměrně rychlé výsledky. Jediné, co budete potřebovat k tomu, abyste se cítili lépe, bude pár minut pro každé kolo terapie.

Nejlepší na této formě akupresury je, že ji můžete provádět i sami na sobě a nebudete k ní potřebovat ani žádné jehly, jak tomu bývá u akupunktury.

Příprava před masáží

Předtím, než přikročíte k samotné akupresurní masáži, zrelaxujte se. Pohodlně si sedněte na židli nebo do oblíbeného křesla. Nepřekrížujte si však nohy a zvláštní pozornost věnujte dýchání. To by mělo být rovnoměrné a klidné.

Ohřejte si trochu ruce tím, že je o sebe navzájem promnete. Pak klidně ruce položte na stehno a začněte aplikovat mírný tlak na ta místa na těle, které budete chtít ovlivnit.

Nezapomínejte na hluboké a rovnoměrné dýchání po celou dobu, a to i tehdy, když budete pociťovat nějakou bolest.

Pokud se náhodou bolest objeví, měla by být jen poměrně mírná.

Která místa a jak masírovat

Rýma – masírujte špičku palce. Bude tím tak stimulovat hrdlo a nos, což se pak projeví na zmírnění projevů jako jsou problémy s polykáním, kašel či ucpaný nos.

Bolest v krku – Platí zde totéž jako u rýmy, akorát je třeba masírovat spodní část palce.

Bolesti dutin – potíže s dutinami dokážou vskutku pokazit celý den. Na jejich zmírnění si masírujte špičky všech prstů kromě palce. Čím jdete blíže k nehtům, tím lepší by měl být účinek. Tato aktivita může zvýšit průtok hlenů dutinami, proto mějte po ruce nějaké kapesníky.

Chřipka – trik spočívá ve vynaložení tlaku na kterékoliv bříško prstů. Měli byste cítit, jak se vaše svaly uvolňují. Takové uvolnění napomáhá toxinům a jiným odpadním látkám dostat se z těla ven. Velmi také pomáhá masáž pokožky mezi palcem a ukazováčkem.

Pro další zdravotní potíže masírujte body tak, jak je to znázorněno na úvodním obrázku.

Co všechno dělá akupresura pro vaše tělo

Akupresura nepomáhá pouze s nepříjemnými projevy rýmy či chřipky.

Mezi její další přínosy patří:

1. Efekt prevence

Akupresura výborně účinkuje jako prevence různých onemocnění. Pro konkrétnější onemocnění použijte mapu akupresurních bodů.

Aplikací tlaku na tyto body nejen napomůžete léčbě onemocnění, se kterým je daný bod spojen, ale dokážete uvedenému onemocnění i spolehlivě předcházet.

2. Diagnostický efekt

Při stlačování nějakého bodu můžete začít pociťovat nepřiměřenou bolest.

V případě, že se tak stane, ukazuje to na úplně jiné onemocnění ve vašem těle.

3. Terapeutický efekt

Pravidelným prováděním akupresury dokážete posílit své celkové zdraví.

Jedním z nejvýznamnějších přínosů akupresury je její schopnost uvolňovat napětí. S každou masáží se bude zlepšovat váš krevní oběh a okysličení orgánů.

Vaše tělo se navrátí do rovnováhy, odstraní se z něj škodlivé látky a posílí se i celkový imunitní systém.

Neváhejte proto na sobě vyzkoušet tuto letitou a ověřenou léčebnou techniku. Věnujte jí každý den alespoň pár minut a po čase budete příjemně překvapeni výsledky.


Zdroj: How to Massage Your Fingers To Get Rid of Cold, Sore Throat, Relieve Headache & Pain in the Sinuses

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku