Překvapivě to funguje! Prostě držte prsty v těchto polohách a uvidíte ty zdravotní divy

pruthvi-mudra


Zřejmě každý z nás už hledal klid a mír v našem nitru. Možná jste už slyšeli o “chytré”, speciální orientální technice, která přispívá ke správnému přerozdělení pozitivní energie, a která se dostane i do těch nejmenších kanálků vašeho nitra.

Jinými slovy, jde o jakousi speciální gymnastiku, která vám pouze pomocí prstů umožní spravovat všechny energetické toky v těle.

Dnes se naučíme, jak provést některé základní mudry, které vám dodají spoustu energie a dodají vitalitu. Každé z těchto rychlých a lehkých cvičení byste měli provádět denně a po dobu alespoň jedné minuty.

Speciální orientální technika přispívající ke správné distribuci pozitivní energie

Surya Mudra

Toto cvičení pomáhá zejména těm, kteří chtějí zhubnout. Poloha zlepšuje činnost trávicího traktu a přispívá k urychlení metabolismu. Již po několika dnech cvičení s prsty se budete cítit lehčí a vaše váha začne postupně klesat.surya-mudra

Pruthvi Mudra

Toto cvičení je důležité zejména v chladném období, a tedy i právě teď, když je venku deštivý podzim a blíží se zima. Chrání vaše tělo před infekcemi a nemocemi, navíc posiluje i váš imunitní systém.pruthvi-mudra

Vayu Mudra

Tato pozice prstů je užitečná pro ty, kteří neustále trpí drobnými zdravotními potížemi, jako je například plynatost, rýma, či bolesti hlavy. Zlepšuje krevní oběh a zklidňuje celý nervový systém, takže je to i skvělá forma relaxace.

vayu-mudraShunya Mudra

Tato meditace se zkříženými prsty vám pomůže zbavit se bolesti a únavy. Nejlepší je toto cvičení provést po náročném pracovním dni v pohodlí a klidu vašeho domova. Po cvičení budete jako znovuzrození a pocítíte nával nové energie.

shunya-mudra

Varun Mudra

Toto cvičení má za cíl zlepšit rovnováhu tekutin v těle. Také pomáhá všem, kteří mají problémy s hormonálními poruchami.varun-mudra

I když mnozí z nás o podobných cvičeních pochybují, pro obyvatele “východu” je to běžnou součástí dne a celkově filozofie života.

Východní medicína, ať už se jedná o léčivé rostliny nebo meditaci, je známá po celém světě a těší se mnohým pozitivním odezvám.

Věříme, že za pár minut cvičení s prsty nic nedáte a to, jestli to opravdu funguje, si můžete ověřit na vlastní kůži.

Když už nic, alespoň si dobře promasírujete ruce, což je určitě důležitý krok při předcházení nějakých těch nežádoucích vrásek.


Zdroj: takprosto.cc

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 2

  1. Vladimír Dobrovolný napsal:

    Je to více než dobrá rada.

  2. Jarmila Valentová napsal:

    Dotaz:
    Předpokládám, že se musí dodržovat ruka (levá/pravá) podle fotky. Nebo lze cvičit na obou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku