Uznávaní výživoví poradci radí: Držte se této diety a shodíte až 5 kg za 10 dní!

Celosvětově uznávaný výživový poradce radí: Držte se této diety a shodíte až 5 kg za 10 dní!Zhubnout 5 a možná i více kilo za tak krátkou dobu 10 dnů, se může zdát na první pohled téměř nemožné. Dá se to, pokud zvolíte praktický přístup.

Hubnout můžete buď cvičením, změnou stravy, nebo kombinací obou. Zkušenosti však ukazují, že pro rychlé zhubnutí je změna stravy mnohem efektivnější než cvičení.

Proč je dieta účinnější než cvičení

Cvičení během diety je nejednou obtížné, protože kvůli sníženému příjmu kalorií člověku už nezbývá dostatek energie na těžké fyzické aktivity.

Spálit extra 2000 kJ vyžaduje okolo 1 hodiny běhu. Na druhé straně, stejné množství energie dokážete ušetřit odepřením si jediného 150 gramového balíčku slaných tyčinek.

V dnešním článku vám prozradíme návod na jednu extra účinnou dietu, pomocí které dokážete spálit 5 i více kg tuku již za 10 dní.

Jde o nízko kalorickou dietu a její provádění je bezpečné pro většinu zdravých dospělých. Neměly by ji však zkoušet děti, ani lidé s nějakým zdravotním vážnějším zdravotním problémům.

S touto dietou přijmete denně pouze 900 kalorií (3800 kJ). Neprovádějte ji však déle než 10 dní. Pokud by vám způsobovala obtíže, tak ji raději přerušte i dříve.

Suroviny použité v dietě

Tato dieta sestává z konzumace jen těchto pár základních potravin:

Jablka – obsahují hodně vlákniny, která působí jako přirozený blokátor tuků. Můžete konzumovat jakoukoliv odrůdu jablek.

Zelený čaj – obsahuje antioxidant, který pomáhá snižovat ukládání tuků a omezuje činnost volných radikálů.

Ovesné vločky – pomohou vám dosáhnout pocit nasycení na poměrně dlouhou dobu a také snižují chuť k jídlu. Pomáhají snižovat tělesnou váhu tím, že omezí konzumaci množství zbytečných kalorií.

Vajíčka – jsou považovány za jednu z nejkomplexnějších potravin na světě. Dodají vašemu tělu během diety potřebné bílkoviny, vitamíny a minerální látky.

Okurky a mrkev – podobně jako jablka, obsahují množství potřebných živin a mají velmi nízký kalorický obsah.

Z uvedených potravin získáte následující množství kalorií:

  • 2 jablka – 230 kalorií
  • 3 vajíčka – 240 kalorií
  • zelený čaj – 0 kalorií
  • 1 pohár ovesných vloček – 160 kalorií
  • mrkev + okurka – 60 kalorií

10-ti denní plán diety

Plán diety bude stejný každý den. Může se to sice zdát trochu monotónní, ale pár dnů by to člověk měl v pohodě zvládnout.

Pokud by však přece jen vám nevyhovoval, můžete jednotlivé potraviny vyměnit v rámci dne tak, abyste dodrželi jejich celkové množství a druhy.

Snídaně: 3 vařená vajíčka, 1 sklenice zeleného čaje

Oběd: 3 vařená vajíčka, 1 jablko, 1 sklenice zeleného čaje

Svačina: 1 jablko, 1 zelený čaj. Mezi jídly můžete mít mrkev a okurku.

Večeře: 1 miska ovesných vloček. Pokud chcete, na dochucení můžete přidat i trochu ovoce, ořechů a lněných semínek.

Pár doporučení na závěr

Během této diety se snažte omezit (ne úplně vyloučit) množství konzumované soli a cukru.

Podpořit ji můžete i lehkým 15 minutových cvičením, jako například rychlá chůze každé ráno. To by mělo hubnutí ještě více podpořit.

Související


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *