Stiskněte tento bod a držte jej přesně 60 sekund! Co se stane, vám vyrazí dech!

Zeptat se vás, zda víte, že akupresura je součástí staré čínské medicíny již více než 5000 let by bylo pravděpodobně zbytečné.

Ano, je to tak a navíc, podle odborníků, tím, že cíleně tlačíte na určité body na těle, si můžete pomoci zmírnit stres, stimulovat funkci různých orgánů a zacházet s některými zdravotními podmínkami.

Říká se, že akupresura funguje stejně jako akupunktura, ale používáme špičky prstů namísto jehel. Čtěte dále a zjistěte více o této účinné technice.

Nejlepší věcí na akupresuře je, že ji můžete použít sami, protože to nevyžaduje lékařskou nebo odbornou pozornost.

Jedná se o hojivou tlaková masáž na určitých částech těla, která zmírňuje bolest a zlepšuje celkové zdraví.

Přesněji řečeno, akupresura nejen snižuje bolest, ale také snižuje nevolnost, vertigo, bolesti hlavy atd.

Bušení srdce (moře klidu)


ANO, všichni jsme zažili nepříjemný pocit zvýšeného srdečního tepu, když jsme byli ve stresu nebo cítili úzkost.

Ačkoli není život ohrožující, může být tento stav skutečně znepokojující. Ale  váš srdeční tep můžete snadno normalizovat působením tlaku na bod známý jako “moře klidu”.

Tento bod se nachází v centrální části prsní kosti a je pravděpodobné, že podporuje emoční rovnováhu (viz úvodní obrázek).

Pomůže vám zaměřit se, uvolnit a zůstat vědomý si významu hlubokého dýchání. Tato praxe nepomáhá pouze zmírnit stres a úzkost.

Může být také účinná při pomoci těm, kteří trpí depresí, chronickou únavou, PTSD, hormonální nerovnováhou a těmi, kteří se nacházejí v období zotavování po poranění nebo operaci.

Třetí oko

Tento bod se nachází v oblasti mezi obočím. Je umístěn téměř uprostřed čela. Použití tlaku na tento bod vám pomůže upokojit mysl, objasnit vaše představy, posílit svou duševní intuici a představivost.


Tuto techniku ​​můžete použít k úlevě od bolesti hlavy, závratě, sinusitidy atd. Podle akupresurních odborníků, musíte pro aktivaci tohoto bodu  zavřít oči a posadit se v uvolněné pozici. Stimulujte tento bod prostředním prstem po dobu 1 minuty a dýchejte hluboce.

Související obrázek


Zdroj: Press This Point and Hold It For Exactly 60 Seconds! What Will Happen Next Will Leave You Speechless!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku