Prostě si dala si na vlasy bramborovou vodu a jednoduše vyřešila největší problém, který ženy trápí

zemiakova-voda-na-vlasyŠedivé vlasy obvykle vyjadřují stáří, ale často se začínají objevovat už i v mladém věku mezi 20 a 30 lety.

Muži se šedivými vlasy většinou příliš netrápí. Pro ženy jsou však šediny v současnosti neakceptovatelné. Tento kosmetický problém proto téměř každá žena řeší barvením vlasů.

Chvíli však počkejte!

Předtím, než si znovu budete doma barvit vlasy, případně se rozhodnete pro návštěvu kadeřníka a utratíte u něj spoustu peněz, vyzkoušejte tuto alternativu. Máme pro vás jednoduchý způsob, jak si obarvit vlasy přirozeným způsobem. A to bez nutnosti použití škodlivých či páchnoucích chemikálií.

Látky v komerčních barvách na vlasy totiž při dlouhodobém používání škodí nejen vašim vlasům, ale i pokožce hlavy a plicím, když se nadýcháte jejich výparů.

Jak použít bramborovou vodu na barvení vlasů

Může se to zdát trochu divné, ale bramborová voda opravdu dokáže efektivně zabarvovat vlasy.

Návod na přípravu

  • Postupujte tak, že přidáte zhruba jednu 2,5 dcl sklenici bramborových slupek do 0,5 litru vody a v hrnci s pokličkou přivedete k varu.
  • Slupky povařte ve vodě na mírném ohni asi 5 minut. Následně odeberte hrnec ze sporáku a nechejte vychladnout.
  • Po vychladnutí přeceďte vodu přes sítko. Zůstane vám hnědá bramborová voda.

Aplikace

  • Pak pomocí hustšího hřebenu, vlasového kartáče nebo štětce nanášejte vodu na vlasy. Pro lepší výsledek je vhodné tuto proceduru zopakovat několikrát.

Podrobný postup a okamžitý výsledek naleznete i na přiloženém videu níže (v angličtině). A pokud náhodou nerozumíte anglicky, nevadí. Zde je shrnutí nejdůležitějších bodů z videa:

  • Vlasy si nejprve běžně umyjte šamponem.
  • Po umytí si je opláchněte vodou a mírně vysušte ručníkem (ne úplně do sucha).
  • Následně začněte na vlasy nanášet bramborovou vodu.
  • Někteří lidé si bramborovou vodu přelijí do prázdné láhve od šamponu a pak si ji jednoduše nalévají do dlaně a tak nanášejí na vlasy.
  • Nechte bramborovou vodu působit pár minut, pak si vlasy můžete znovu propláchnout (ale nemusíte, protože bramborová voda nezapáchá ani není lepkavá).

Závěr

Samozřejmě, pomocí tohoto receptu si nebudete moci zvolit přesný barevný odstín svých vlasů, ale vznikající pramínky šedin to dokáže spolehlivě zamaskovat.

Video

 


Zdroj: She Coated Her Hair With Potato Water And Solved One Of The Biggest Problems Women Face

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku