V koupelně máme neustále tyto rostlinky. Moje kůže je zdravá, imunita silná a vlasy září jako nikdy předtím

Možná je váš domov zkrášlen různými druhy rostlin, ale zkoušeli jste je někdy dát i do koupelny? Tento trik dokáže pomoci zlepšit nejen vaši náladu, ale i zdraví.

Aromatické bylinky

O úžasných vlastnostech aromatických rostlin by se dalo vyprávět celé hodiny. Dají se zavařit, vdechovat a dokonce i použít k vnitřnímu užívání.


Ukázalo se, že mnohé rostliny odkrývají své nejužitečnější vlastnosti ve vlhkém a teplém prostředí. Proč si tedy nenechat viset během koupele větvičku oblíbené bylinky?

Pára, která vznikne při sprchování tomu všemu pomáhá. Aromatické éterické oleje mají příznivý vliv na duševní stav, zdraví pokožky a vlasů. Antiseptické a protivirové vlastnosti léčivých rostlin jsou vhodné při sezónních infekcích. Zdá se, že je to nejjednodušší způsob, jak posílit imunitu a dopřát si chvilku klidu od celého světa.

Vybrali jsme pro vás ty nejužitečnější aromatické bylinky, které byste si měli pověsit do vaší koupelny …

Šalvěj

Tato rostlina byla oblíbená již u našich předků pro svou schopnost dodávat životní energii a udržovat u člověka mládí.

Šalvěj se vyznačuje výraznými antiseptickými, protizánětlivými, antimikrobiálními a regeneračními vlastnostmi.

Šalvěj lékařská dokonale bojuje proti virovým infekcím, je široce používaná při léčbě bronchitidy, kožních onemocnění a dobře se vyrovná s nadměrným pocením.

Pověste si do koupelny větvičku šalvěje a budete se cítit mnohem lépe: zbavíte se kašle, zlepší se pokožka a vlasy, posílí se imunita a zvedne se vám nálada. Úžasný způsob, jak používat léčivé byliny!

Dvouzubec

Tato obyčejná bylinka roste na každém kroku a její léčebné vlastnosti jsou široce používány v lidové medicíně.

Obsahuje obrovské množství esenciálních olejů, tříslovin, provitaminu A, kyseliny askorbové, železa, manganu a chromu. Má protizánětlivý a antialergický účinek, je používaná k léčbě kožních onemocnění a seboreu.

Příznivě působí na nervový systém, má uklidňující účinek a je také schopná zvýšit krevní tlak. Ne bez důvodů se s ní koupou i děti! Vezměte si tedy větvičku s vámi do sprchy a efekt dvouzbce vás ohromí!

Meduňka lékařská

Úspěšně se používá pro léčivé účely a to vše díky její cenným éterickým olejům, které obsahuje.

Vůně esenciálního oleje z meduňky je poměrně ostrá a trochu připomíná citron. Avšak relaxační a uklidňující účinek vdechování páry této úžasné rostliny převyšuje všechna očekávání.


Vodní procedury s meduňkou před spaním zbavují člověka úzkosti a nespavosti, dodávají tělu harmonii a dobrou náladu. Vyzkoušejte to i vy!

Eukalyptus

Není divu, že koaly žvýkají listy této voňavé rostliny celé dny.

Kromě esenciálního oleje obsahují eukalyptové listy tříslovinu, léčivou hořkost a phytoncidy – nepřátelé širokého spektra patogenních mikroorganismů.

Léčivá síla eukalyptu je neuvěřitelná! Má negativní vliv na streptokoky a stafylokoky, zabíjí mycobacterium tuberculosis a postihuje i bakterie dyzentérie.

Léčivá aroma eukalyptu poskytne emocionální rovnováhu, zmírní únavu, vyhubí depresi a posílí vás silnou imunitou. Zdravý spánek a ochrana před infekcemi jsou zajištěny! Kromě toho je eukalyptus vynikajícím prostředkem pro boj proti komárům.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku