Zde je důvod, proč byste si neměli sušit vlasy v koupelně, a to z dobrého důvodu

Ženské vlasy jsou její silou a přitažlivostí. Upravené, čisté vlasy, upravené v krásném stylu, dodávají ženě důvěru ve svou krásu a vzbuzují obdiv ostatních. Moderní trh kosmetických služeb nabízí širokou škálu všech druhů vlasové péče a stylingových produktů. Hlavní je vybrat ty správné produkty, které vyhovují vašemu typu vlasů a peněžence.

Trichologové doporučují vlasy správně vysušit, aby si zachovaly jejich zdravou strukturu. Dnes redaktoři “Tak jednoduché!” Sesbírala jsem pro vás doporučení, jak vlasy vysušit fénem , ​​aby vydržely dlouho krásné. Prozradíme vám, proč odborníci nedoporučují sušit si vlasy v koupelně.

JAK SPRÁVNĚ SUŠIT VLASY

Koupelna je ideální pro veškeré kosmetické procedury včetně vlasových. A zdálo by se velmi logické, po umytí si vlasy ihned vysušit a upravit fénem. Ale ukazuje se, že se to nedoporučuje.


A nejde jen o techniky elektrické bezpečnosti. Koupelna je místem s vysokou vlhkostí, zejména po koupeli nebo sprše. A vlhkost je známá tím, že podporuje krepatění vlasů. A bez ohledu na to, jak moc se snažíte vlasy upravovat do rovna, v koupelně to budou pořád kudrny.

Takže pokud chcete kadeře, můžete použít koupelnu. Ale pokud váš styl vyžaduje hladké, rovné vlasy, pak je lepší jít do předsíně nebo jiné vhodné místnosti vysušit. Ale jen ať to není ložnice. Při sušení vlasů padají z hlavy mikročástice kůže a vlasů, které se usazují na posteli a oblečení a mohou vyvolat výskyt roztočů.

Existuje ještě jeden důvod, proč se nedoporučuje sušit vlasy v koupelně. To vše kvůli stejně vysoké vlhkosti tam vlasy vyschnou dvakrát tak dlouho. A i po úplném vysušení ucítíte ve vlasech trochu vlhkosti. A to vlasům samotným a vašemu zdraví moc neprospívá. A styling nevydrží déle ani pevnější, nemluvě o účtech za energii, které se po takovém vysušení zdvojnásobí.

Sušení vlasů fénem

Co tedy zbývá udělat? Vůbec si nefénujete vlasy? To je také špatný nápad, protože při přirozeném vysychání vlasy ztrácejí pružnost a začínají aktivněji vypadávat. Proto existuje určitá technologie, díky které budou vaše vlasy vypadat mnohem lépe a zdravěji.

Po umytí vlasů je nejlepší je důkladně propláchnout hadříkem z mikrovlákna. Tímto způsobem bude z vlasů odstraněna veškerá vlhkost a vlasy budou poddajnější pro sušení a styling.

Poté nechte vlasy chvíli uschnout na vzduchu. Nezabalujte je do osušky, dejte jim příležitost být otevřené. Poté již můžete na vlasy aplikovat ochranné živiny a stylingové přípravky. A teprve poté vlasy vysušte fénem a dejte jim požadovaný tvar.

Nejvhodnější je umístit fén na chodbu, obývací pokoj nebo jinou místnost. Kde je dostatečně suché a čisté. Tato technika vám umožní snížit množství ztracených vlasů, zlepšit jejich vzhled a obnovit jejich zdraví.

Dodržujete tato pravidla při sušení vlasů fénem? Podělte se o svá tajemství krásných zdravých vlasů v komentářích.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *