Jako děti jsme ho znali všichni. 18 důvodů, proč byste dětský olej neměli pustit z ruky ani dnes!


Dětský olej byste měli mít po ruce i tehdy, pokud vaše děti už dávno vyrostly, nebo děti nemáte.

Možností jeho využití je skutečně mnoho – od kosmetických až po výsostně praktické důvody. Na toto všechno můžete použít dětský olej.

1/ Perfektní kúra na suché paty

Pokožka nohou vyžaduje speciální péči. Každý den dostává pořádně zabrat a na některých místech se tak mohou vytvářet místa velmi suché, ztvrdlé a popraskané kůže. Natřete si před spánkem nohy dětským olejem.

Nechte chvíli působit a poté si na nohy navlékněte ponožky a jděte spát. Ráno bude pokožka o poznání hladší, hydratovaná a svěží.

Na velmi zhrublou kůži na patě, naneste olej, obalte fólií a obujte si ponožky. Nechte působit přes noc.

2/ Ruce od barvy

Pokud jste malovali stěny v bytě a barva se vám dostala i na pokožku, existuje jednoduchý způsob jak ji odstranit. Použijte bavlněný hadřík, který namočíte do dětského oleje. Obarvená místa jednoduše otřete hadříkem a barva je rázem pryč.

3/ Zázrak proti tvorbě strií

Jemná masáž tímto olejem před spaním, má na pokožku úžasný vliv. Speciálně pro ženy v těhotenství dokáže zastat důležitou funkci – v oblasti bříška a prsů předchází tvorbě strií. Stačí jemně vmasírovat do pokožky, počkat než se vsákne.

4/ Na podrážděný nos při rýmě a suché rty

Pokud vás při nachlazení a rýmě trápí vysušená pokožka v oblasti nosu a také popraskané rty, neváhejte použít dětský olej. Urychlí hojení, zastaví nepříjemné svědění a dokáže hydratovat po dlouhou dobu.

5/ Žvýkačka ve vlasech?

Pokud se vám stala takzvaná žvýkačková nehoda a už už saháte po nůžkách – zadržte. Potřete žvýkačku a místo kolem ní olejem. Nechte působit několik minut a pak ji jednoduše vyndejte .

6/ Pokud si žehlíte vlasy

Vmasírujte si olej do konečků mokrých vlasů a nechte uschnout. Dětský olej vlasy ochrání a konečky se vám nebudou lámat. Je to dobrá rada, i v případě, že si vlasy nežehlíte. Olej konečky vyživí, budou silnější a budou se mnohem méně lámat.

7/ Na podrážděnou a zanícenou pokožku

Pokud si koupíte olej s látkou Azulen, můžete jej používat i na zanícené a podrážděná místa na pokožce. Azulen má totiž protizánětlivé účinky.

8/ Extra lesk

Pokud chcete, aby se umyvadlo lesklo jako nové, vetřete do něj trochu dětského oleje. Ten také vytvoří ochrannou vrstvu proti usazování kapek vody.

9/ Na zamotaný řetízek

Zamotal se vám tenký řetízek či náramek. Naneste na místo, na kterém je uzel trochu dětského oleje a jemně rozmotejte. Půjde to jedna radost.

10/ Při holení

Dětský olej dokáže pokožku při holení ochránit před podrážděním lépe než pěna na holení. Navíc pokožka bude po holení jemná a hydratovaná.

11/ Bezbolestné odstranění náplasti

Odstraňování náplasti může být někdy pořádně bolestivé. Pokud však použijete dětský olej, bolest a tedy i pravděpodobnost nepříjemného zážitku snížíte na minimum.

12/ Pomůže s prstenem

Pokud máte problémy se zaseknutým prstenem na prstu, který ani za nic nemůžete z prstu dostat, pomůže vám opět dětský olej. Natřete si prst i prsten olejem a půjde to jedna radost!

13/ Na stínování a zjemnění barev

Pokud malujete barevnými tužkami, pomocí dětského oleje můžete vytvořit krásné odstíny a barevné efekty.

14/ Perfektní olej do koupele

Pokud jdete do vany, nezapomeňte si do vody kápnout i několik kapek dětského oleje. Po koupeli bude vaše pokožka jemná a úžasně hebká.

15/ Vyrobte si zázračný písek!

Ocení ho maminky i děti. Má všechny vlastnosti vlhkého písku a děti hru s ním milují, je skvělý na modelování a pomáhá rozvíjet jemnou motoriku. Maminky ocení fakt, že na rozdíl od mokrého písku stačí oprášit a nezůstane po něm žádný nepořádek.

Potřebujeme:

  • 8 šálků hladké mouky
  • 1 šálek dětského oleje

Postup:

  • Stačí smíchat a je to. Hra může začít.

16/ Odstraní make-up šetrně a úplně

Namísto prostředků na odličování použijte obyčejný dětský olej. Naneste ho na vatový tampon a zlehka přejíždějte po tváři. Dětský olej jemně a citlivě odlíčí i oči.

17/ Na dřevěný nábytek

Chcete-li vašemu dřevěnému nábytku dodat výjimečný lesk, namísto drahých leštidel použijte obyčejný dětský olej. Naneste několik kapek na hadřík a přetřete dřevěný povrch. Bude se lesknout jedna radost.

18/ Kartáček na make-up

Aby byla kartáček na make-up jemnější, nejprve ji důkladně omyjte pod teplou vodou a pak do ní vetřete několik kapek dětského oleje. Štětiny budou jemné a poddajné.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *