Zásadní důvod, proč byste neměli pít vodu, která byla dlouhou dobu v plastové láhvi

bottled water in carJe-li voda v plastové nádobě vystavena dlouho teplu, je to dostatečný důvod, proč ji už nepít.

Studie ukázaly, že nahřátý plast uvolňuje různé chemikálie, které představují pro organismus značná rizika. Až takovému nebezpečím jsme vystaveni zdánlivě obyčejným pitným režimem.

Nedávný výzkum na univerzitě ve Floridě ukázal, že vysoké teploty jsou důvodem, proč plast začne vypařovat různé chemické látky, které mají negativní vliv na lidské zdraví.

Toto zjištění bylo prezentováno v roce 2014. Profesor Lena Ma, který prováděl výzkum šestnácti různých značek balené vody, potvrdil, že voda samovolně nahřátá v plastu, může představovat obrovský zdravotní problém v případě jejího pozření.

Výzkum, který profesor provedl, trval přes čtyři týdny. Dotčenou vodu profesor Ma analyzoval při různých teplotách, a to až do teploty sedmdesáti stupňů Celsia.

Daly se tak porovnat výsledky vody, uložené v lednici, až po vodu, postavenou na přímém slunci, či dokonce vodu, uloženou v rozpáleném autě.

Nebezpečné chemické látky z plastů

Láhve, které se vyrábějí pro konzervaci vody, jsou zhotoveny z polyethylentereftalátu (o všech materiálech jsme psali ZDE) – materiálu, který se obyčejně používá k balení různých potravin a nápojů, protože je lehký a odolný.

Nicméně pokud je zahříván při teplotě v rozmezí do sedmdesáti stupňů, uvolňuje bisfenol A (BPA) a další chemické látky, které mají podle odborníků vliv na hladinu hormonů v našem těle.

Neopomenutelný je i antimon (tvrdý kov, který obvykle souvisí s onemocněním srdce a plic), který podle výzkumu stoupá v závislosti na nabývající teplotě.

Závěr

Čili bez ohledu na to, jak moc jste žízniví, v případě, že máte láhev s vodou nahřátou z celodenního pobytu v autě, rozhodně ji vyhoďte, protože lépe je vydržet pocit žízně, než bojovat se smrtelnými chemikáliemi v těle.


Zdroj: Here Is Why You Shouldn’t Drink Water Which Has Been In A Plastic Bottle For A Long Time

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *