Podle akné na obličeji zjistíte, ve které části těla se nachází nemoc

Ve světě tradiční čínské medicíny se věří, že poloha výskytu akné na obličeji koresponduje se zdravotním problémem v nějaké vzdálenější části těla. 

To znamená, že jen pohledem na to, kde se nacházejí vyrážky, je možné určit, zda se vyskytuje problém hodný vaší pozornosti i někde jinde.

Následuje vysvětlení, co znamenají jednotlivé polohy:

Horní část čela: Trávicí trakt a močový měchýř

Akné umístěné v horní části čela volá po úpravě ve stravování. Slazené nápoje a kávu nahraďte čajem a čistou vodou, která ze střev a močových cest vyplaví kumulované toxiny. Konzumujte také více zeleniny bohaté na vlákninu.

Spodní část čela: Srdce

Pokud zaznamenáte akné na spodní části čela, může to znamenat, že máte problém se srdcem. Pokuste se vyvarovat všem možným stresujícím faktorům.
Naučte se i pár technik na uvolňování stresu (například dechová cvičení nebo meditaci).

Pravidelně cvičte a konzumujte stravu bohatou na vlákninu a chudší na tuky, hlavě nezdravé trans-tuky (nejvíce je obsahují margaríny, smažené a zpracované potraviny).
Také by neškodilo přestat kouřit a praktikovat zdravý životní styl.

Uši: Ledviny

V případě výskytu akné na uších je pravděpodobné, že
ledviny nevykonávají své funkce správně. Omezte slaná jídla, kávu. Pijte dostatek tekutin.

Zóna očí a prostor mezi obočím: Játra

Když se vám akné objeví v prostoru očí, vaše játra jsou zřejmě ve stavu vyžadující si pomoc. Vyhýbejte se mlsání pozdě v noci a také sladkým a mastným jídlům obecně. Na nějaký čas byste si měli dát klid i od mléčných výrobků a alkoholu. Zkuste jíst hodně ovoce a zeleniny bohaté na vitamin C, který pomáhá neutralizovat toxiny a posiluje váš imunitní systém.

Nos: Slinivka

Vyrážka na nose jsou nejen nehezké, ale mohou signalizovat i problém se slinivkou. Přestože jde o poměrně malý orgán, je zároveň pro zdraví i jeden z nejdůležitějších. Omezte příjem bílkovin, ideální je konzumovat denně 1 gram bílkovin na 1 kg váhy. Nepřejídejte se ani ostatních potravin as cukry opatrně.

Na podporu slinivky vyzkoušejte bylinky jako jetel rolní, měsíček lékařský, kopřivu, kořen pampelišky, kořen puškvorce, pamajorán obyčejný, případně nať šalvěje nebo třezalky tečkované.

Horní část lící: Dýchací systém

Dobře se postarejte o své plíce, pokud se vám ve zvýšené míře začnou tvořit vyrážky v horní části lící. Přestaňte kouřit a nevystavujte se ani pasivnímu kouření či znečištěnému vzduchu. Posilte si respirační systém prováděním kardio cvičení.

Dolní část lící: Ústní dutina

Akné ve spodní části lící naznačuje, že máte problém ve vaší ústní dutině. Pravidelně si myjte zuby a také si proplachujte si ústa – nejlepe kokosovým olejem tak, jak o tom píšeme v tomto článku. Vyhýbejte se slazeným nápojům a nezdravým potravinám, hlavně rychlému občerstvení. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Hlavně ty druhy, které obsahují hodně vitamínu C.

Brada po stranách: Hormony

Správné stravovací návyky a vyhýbání se stresu pomáhají vyrovnávat hormony, na které poukazují akné po stranách vašeho obličeje. Pokuste se proto zdravě stravovat, ale hlavně si dopřejte dostatek odpočinku a spánku.

Uprostřed brady: Žaludek a tenké střevo

Zaměřte se na stravu s vysokým obsahem vlákniny a pijte dostatek tekutin, abyste vyplavili ze střev usazené nečistoty. Pokud náhodou trpíte alergiemi na jídlo, nejlepší je důsledně se jim vyvarovat. Kromě toho je také důležité vyhýbat se stresu a mít během noci dostatek spánku.

Krk a hrudník: Imunitní systém

Vyrážky na krku a hrudi mohou naznačovat, že jste stresovaní a váš imunitní systém se snaží v těle potlačit zánět. Pro posílení imunity konzumujte hlavně potraviny bohaté na vitamin C. Nezapomínejte ani na odstraňování příčin stresu, dopřejte si cvičení a noc prožijte se “zavřenýma očima” minimálně 7 až 8 hodin.

Závěr

Jak jste si určitě všimli, v článku se často opakuje doporučení užívat při různých zdravotních potížích vitamín C. Nejlepší vitamín C je přírodní, který je pro tělo i nejlepší využitelný. Ten kromě kyseliny askorbové (tedy jedné z jeho forem) obsahuje i další formy jako askorbát vápenatý, hořečnatý či sodný.

Jak si svépomocí získat vitamín C, můžete zjistit v jednom z našich předchozích článků ZDE.


Zdroj: This Is What Your Acne Reveals About Your Health

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *