3 druhy koření, které můžete použít proti akné


Každý, kdo v dospělosti trpěl nebo trpí akné, ví, že může být velmi frustrující, když nic nefunguje na vyčištění pleti. Zkoušíte všechny „zázračné“ léky, masti a gely, ale výsledky žádné.

Možná pohnou se stavem vašeho bankovního účtu, ale s akné nezmůžou nic. Vyzkoušejte pro jednou léčbu na vlastní pěst a pořiďte si toto koření proti akné.

Akné značí, že je v těle zánět. Antibiotika a masti možná pomohou na chvíli, ale dlouhodobě nikoli. Zde jsou 3 typy koření, které kromě úžasné chuti a barvy pro vaše jídlo pomohou i vaší pleti.

Koření proti akné:

Kurkuma

Kurkuma je velmi rozšířená v indické kuchyni. Kromě toho se používá jako lék na spoustu nemocí od záškrtu až po nachlazení.


Díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem není překvapivé, že je toto koření velmi užitečné při léčbě akné. Pomáhá totiž ničit bakterie, které ho způsobují.

Některé její vlastnosti pomáhají při hojení ran a snižují výskyt jizev. Lokálně aplikovaná kurkuma pomáhá snížit zánět, otok i zarudnutí. Berte v potaz, že kurkuma zanechává skvrny, kamkoli ji aplikujete, včetně vaší kůže.

Promíchejte kurkumu s další surovinou, například avokádem či medem a použijte jako obličejovou masku. Smíchejte 2 čajové lžičky medu, dužinu z půlky avokáda a ½ lžičky organické kurkumy. Neneste na obličej a po půl hodině umyjte teplou vodou.

Můžete také přidat ¼ lžičky kurkumy do sklenice teplé vody a vypít. Sníží zánět v těle a pomůže bojovat proti akné zevnitř. Kurkumu také můžete přidat do polévek, do hranolek či míchaných vajíček.

Skořice

Stejně jako kurkuma, i skořice má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, díky nimž je dalším skvělým pomocníkem v boji proti akné.

Nicméně skořice je velmi silné koření, takže by neměla být aplikována přímo na kůži. Ujistěte se, že jste ji předem smíchali s krémovou bází, jako je například med či mléko. Med je nejlepší možnost, neboť hydratuje a zároveň pomáhá při hojení.

Špetku skořice také můžete přidat do své kávy či čaje. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a snižuje zánět.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je antioxidant. Zlepšuje vzhled pokožky a pomáhá ji udržet v dobrém stavu. Jako výše uvedené koření, i muškátový oříšek pomáhá snížit zánět, podráždění a zarudnutí způsobené akné a zanechává pokožku hladkou.

Také podporuje hojení, takže dobře funguje při léčení jizev. Stejně jako u výše uvedených případů je nejlepší smíchat muškátový prášek s medem a použít jako masku.

Můžete si také vytvořit silnou masku ze všech tří druhů koření. Roztavte 2 lžičky přírodního medu v malé nádobě, přidejte ¼ lžičky kurkumy, ½ lžičky muškátového oříšku a ½ lžičky skořice, dobře promíchejte a aplikujte na tvář. Zbytky uložte na později

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *