Klíšťata se toho roztoku bojí jako ohně!

S příchodem jara a tepla se opravdu chci projít do parku nebo lesa. Čerstvý jarní vzduch, mladá tráva a příjemné sluníčko nás po dlouhé šedé zimě naplňují dobrou náladou. Ptáci zpívají na větvích stromů, zvířata a hmyz se probouzejí. Včetně klíšťat.

Tito pavoukovci se objevují velmi brzy. Jakmile teplota vzduchu dosáhne 5 stupňů, začíná jejich aktivní fáze. A v teplých zimách mohou být aktivní po celý rok.

Kousnutí klíštěte nepřináší nic dobrého. A v první řadě je třeba při cestě do lesa nebo parku myslet na svou bezpečnost. Prevence klíšťat je mnohem levnější a bezpečnější než léčba kousnutí klíštětem. Dnes vám přinášíme způsob, jak zabránit útokům tohoto hmyzu.

PREVENCE PROTI KLÍŠŤATŮM

Klíšťata jsou vynikající proteinovou potravou pro jiný hmyz, ropuchy, ptáky, krysy, myši a dokonce i kuřata. Hlavním nepřítelem klíšťat v lese nebo parku je mravenec. Kyselina mravenčí, kterou tento malý hmyz vylučuje, je pro pavoukovce jednoduše destruktivní. A při vysoké koncentraci klíšťata přímo zabíjí.


Kromě toho mravenci také nemají odpor k hodování na roztočích a neustále je loví. Ale protože klíšťata mají skvělý smysl pro to, kde se mraveniště nachází, musí se mravenci při lovu klíšťat vzdálit více než 20 metrů. Jakmile klíšťata zacítí přiblížení mravence, okamžitě utečou opačným směrem.

Pokud se tedy chystáte přes noc do lesa, doporučujeme postavit stan poblíž mraveniště. Pak se záchvatu klíštěte rozhodně bát nebudete. Dalším jednoduchým způsobem, jak zabránit útokům klíšťat, je umístit oblečení na mraveniště. Po 20 minutách stačí setřást všechny mravence, kteří jsou na vašem oblečení, a klidně si je nasadit. Mravenci zanechají na věcech svůj pach a už k vám nepřileze ani klíště.

Jak bojovat s klíšťaty

Ale všechny tyto metody fungují dobře, když potřebujete být v lese déle než jednu hodinu. A když jste si vyšli na procházku do nejbližšího parku, nějak se vám nechce nejdřív hledat mraveniště. A možná tam ani není.

V takovém případě stačí zajít do lékárny. Najdete tam obyčejný mravenčí líh . Jedná se o stejnou kyselinu mravenčí, ale pouze s přidáním čištěné vody a ethanolu. Jeho hlavní vlastností je hřejivý účinek, díky kterému zmírňuje bolesti kloubů a svalů. A nyní je to také odpuzovač klíšťat!

Stačí si připravit roztok a zředit mravenčí alkohol s vodou v poměru 1:1. Tento roztok nalít do nádoby s rozprašovačem a nastříkat na oblečení. Můžete se klidně vydat na procházku do přírody do parku a už se nemusíte bát otravných nebezpečných klíšťat.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *