Jak aplikovat kokosový olej, aby se vlasy nelámaly, nešedivěly a nevypadávaly

coconut-oil-for-hairKokosový olej patří mezi oblíbené suroviny používané jako tělesné krémy, opalovací krémy nebo jiné kosmetické přípravky. No a v poslední době se začíná využívat stále více i v péči o vlasy.

V Indii, Srí Lance, Indonésii, Malajsii, Barmě, na Filipínách či v Karibiku ženy používají kokosové mléko a kokosovou vodu na získání hebkých, dlouhých a přirozeně zbarvených vlasů už po celá staletí.

Není sporu o tom, co všechno dokáže pro vás udělat konzumace kokosového oleje. Co však dělá s vlasy? V tomto článku se o tom dozvíte více.

1. Předchází vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů může být způsobeno zánětem kůže, houbovými infekcemi a výživovou nedostatečností. Kokosový olej obsahuje mnoho zdravých tuků, které vyživují vlasové kořínky a pokožku hlavy, potlačují infekce a snižují záněty.

  • Smíchejte 2 polévkové lžíce oleje ze semen šalvěje (cz / sk) a 3 polévkové lžíce kokosového oleje.
  • Směs zahřejte na mírném ohni, aby se dobře zkombinovala. Poté ji nechte vychladnout. Pro aplikací otestujte teplotu na pokožce ruce – olejová směs by měla být ještě teplá, ale ne pálivá.
  • Poté ji naneste na pokožku hlavy před spaním a překryjte si vlasy igelitovou čepicí. Ráno si vlasy umyjte běžným způsobem.

2. Oprava poškozených vlasů

Když se kokosový olej zkombinuje s minerálním a slunečnicovým olejem, vznikne nejlepší přírodní látka na prevenci a opravu poškozených vlasů. Kokosový olej se také ukázal jako jeden z mála, který je schopen snížit ztrátu bílkovin a posílit vlasové kořínky.

Může se také použít na roztřepené konečky vlasů, ale lepší je jejich každých 6 týdnů odstřihnout.

3. Vyhlazování vlasů

Stáčení a “ježení” vlasů je nejčastěji způsobované nadměrným vysoušením vlasových kořínků. Kokosový olej je hydrofobní, což znamená, že odpuzuje vodu, ale zároveň na druhé straně udržuje vláhu uvnitř vlasového lůžka.

  • Aplikujte kokosový olej na 10 až 15 minut před mytím vlasů. To je zanechá hebké a hladké.
  • Na stylování použijte kousek oleje, který naneste na odstávající vlasy. Snadno si tak vytvoříte úhledný účes.

4. Odstraňuje lupy

Lupy jsou častým chronickým zdravotním problémům způsobeným odpadáváním kousků kůže z vlasové pokožky. Způsobuje je suchá kůže, plísňová onemocnění a mnohé další faktory.

Kokosový olej odstraňuje lupy potlačováním houbovitých infekcí a hydratované pokožky.

  • Smíchejte stejné díly kokosového a ricinového oleje-
  • Tuto směs si vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 30 minut.
  • Pak si hlavu běžným způsobem umyjte.

Pokud trpíte silnými lupy, použijte tento trik před každým mytím vlasů.

5. Zabíjí vši

U malých dětí jsou vši poměrně častým problémem. Většina šamponů proti vším jsou však toxické a mohou poškodit pokožku hlavy i vlasy. K léčbě vší se často používá právě kokosový olej. Kromě usmrcování vší však vlasovou pokožku nedráždí, ale ji hydratuje. Funguje dokonce i na vši, které jsou odolné vůči pesticidům.

  • Olej obalí veš a pomalu ji udusí. Dokáže také zabránit tomu, aby se jejich vajíčka uchycovali na vlasech.
  • Pro aplikaci naneste kokosový olej rovnoměrně na vlasy, nechte ho působit dlouhodobě bez smývání a po jeho absorpci do pokožky nebo ošoupání postupně přidávejte více oleje.

Chcete-li účinek na vši ještě zesílit, můžete do něj ještě přidat pár kapek esenciálního oleje z čajovníku.

6. Šedé vlasy

Pigmentové buňky nacházející se na začátku každého vlasového kořínku jsou zodpovědné za zbarvení vašich vlasů. Postupem času, jak stárnete, stále více a více těchto buněk odumírá nebo se stává méně efektivními.

Jedním ze způsobů, jak kokosový olej zabraňuje šedivění vlasů, je vyživování pokožky hlavy a ochraňování vlasových kořínků. Čím jsou kořínky zdravější, tím déle si vlasy uchovávají svou přirozenou barvu.

Abyste toho dosáhli, masírujte si vlasovou pokožku každý den 15 minut kokosovým olejem s přidanými pár kapkami čerstvé citronové šťávy.

Závěr

Pokud jste dosud nepoužívali kokosový olej pro péči o vaše vlasy, o hodně jste přicházeli. Dokonce, dnes ho již obsahují i ​​mnohé bio a herbální šampony. Pokud ho vaše značka nemá, pak jej můžete používat i přímo podle postupů uvedených v tomto článku.


Zdroj: How To Put Coconut Oil On Your Hair To Stop It From Thinning Or Falling Out

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *