Doktoři radí: “Nevyhazujte pecky z avokáda! Tohle si z nich můžete připravit!”


Představte si, že jste našli recept na nějaké lahodné jídlo, pro které budete potřebovat avokádo. Půjdete do obchodu, kupte si ho, připravíte si kuchařské dílo – a vše je v pořádku.

Ale vzniká otázka, co uděláte s peckou? S největší pravděpodobností vyhodíte mezi odpadky. Ale počkejte, existuje několik důvodů, proč by se mělo zachránit a my je sdílí s vámi.

Pro užitečné vlastnosti jsou avokáda oceňovány pocelomsvete. Toto měkké a šťavnaté ovoce podporuje hubnutí, rozděluje cholesterol v krvi, zlepšuje paměť a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Mexičané ji například používají jako afrodiziakum a věří, že avokádomá vzrušující účinek.

To nejsou všechny výhody tohoto ovoce, ale dnes to nebude o nich. Hovoříme o pecce avokáda. Má silné antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Z tohoto důvodu pomáhá účinně bojovat proti virovým a infekčním chorobám. Zvyšuje také ochranné funkce těla. Díky svým protizánětlivým vlastnostem avokádová pecka pomáhá těm, kteří trpí artritidou a jinými chorobami kloubů.

Mnohé studie potvrzují, že použití pecek může také poskytnout ochranu proti tvorbě cholesterolových plátů. Je to způsobeno velkým počtem vláken v pecce, které také pomáhají v boji proti hypertenzi a cukrovce.

Pecka z avokáda se také dlouho používá k léčbě průjmu, bolesti svalů, ledvin a jaterních onemocnění. Tvrdí se, že použití pecek má protirakovinný účinek. Jak vidíte, používání pecky pro tělo je velmi skvělé. zbývá pouze jedna otázka, jak ji můžeme použít? A máme několik receptů.

Nejužitečnější čaj

Pro všechny tyto recepty budete potřebovat drcenou avokádovou pecku. Musíte odstranit horní hnědou kůru, jemně nakrájíme vnitřek a pečeme ji v troubě. Měla by se trochu zahalit a ztmavnout červeně. Po ochlazení sušte a rozemelte pecku v mlýnku na kávu.

Ingredience

  • 1 čaj. lžička mleté ​​avokádové pecky
  • 300ml vody

Příprava

1. Zalijte prášek teplou vodou a odstavte na 7-8 hodin. Můžete nechat odstavit přes noc.
2. Pijte čaj 30minut před snídaní. Jeden hrnek bude stačit, protože prostředek je veľmisilný. Tento čaj pomůže vyčistit ledvinové kameny a žlučník od kamenů.

Tinktura

Ingredience

  • 1 čaj. lžička mleté ​​avokádové pecky
  • 0,5 l bílého vína


Příprava

1. Zalijte avokádový prášek vínem nechte louhovat 10 dní.
2. Použijte 2 lžíce dvakrát denně. Víc netřeba, protože prostředek je dostatečně silný.

Tento lék se používá na prevenci různých nemocí.

Maska

Avokádová pecka lze použít pro venkovní použití. Například, pokud smícháte avokádový prášek s alkoholem a necháte louhovat na týden, dostanete vynikající prostředek na natírání svalů a kloubů. Při migréně natírejte zadní část hlavy. Můžete také vytvořit pastu, která vysuší pupínky a vře, vyléčí pokožku. Za tímto účelem promíchejte malé množství prášku s horkou vodou a připravte tenkou pastu. Směs by se měla aplikovat na 10-15 minut na postižené místo, dokud pupínky nevyschnou.

Stále jemožné vytvořit obnovující masku na vlasy, která je osvětlí a rozzáří. Potřebujete jen trochu promíchat kousek prášku z kostky s ricinovým olejem a nechat odstát na jeden den. Naneste masku na pokožku hlavy a nechte ji hodinu, pak omyjte teplou vodou a šamponem. Pouze pokud jsou vlasy přirozeně mastné, je lepší tuto masku nepoužívat.

Nyní znáte mnoho užitečných receptů a zdá se nám, že je to dobrý důvod, proč už nemusíte vyhazovat pecky avokáda. Jen si pamatujte, že byste neměli horlivě přijímat tyto finanční prostředky, aby nevznikly
vedlejší účinky. A v případě vážných onemocnění nezapomeňte konzultovat s lékařem před použitím prostředků z pecky.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *