Jednotuchý trik jak se rychle zbavit migrény či běžné bolesti hlavy

Mnoho lidí ví, jaké to je trpět pulzující bolestí hlavy, při které se chcete schoulit do klubíčka a nikdy neopustit postel. Mnozí ale nikdy nepoznají, jaké to je trpět migrénou – a ne, není to “jen bolest hlavy”.

Podle Hopkins Medicine je „migréna běžným klinickým problémem charakterizovaným epizodickými záchvaty bolesti hlavy a souvisejícími příznaky, jako je nevolnost, citlivost na světlo, zvuk nebo pohyby hlavy.

“Obecně se to považuje za problém s bolestí hlavy, ale v posledních letech se ukázalo, že příznaky migrény trpí mnoho pacientů, kteří nemají silné bolesti hlavy jako dominantní příznak. Tito pacienti si mohou primárně stěžovat na závratě, bolesti uší. Zalehlostí uší, tlaku v dutinách a dokonce kolísající ztráty sluchu.”


Dosud není známo, co je příčinou, ale podle NHS mohou spouštěče zahrnovat stres, začátek menstruace, únavu nebo konzumaci určitých potravin nebo nápojů.

Říká se, že podobný stav postihuje přibližně jednu z pěti žen a přibližně jednoho z 15 mužů s příznaky obvykle začínají v rané dospělosti.

Trik, který uleví

S mnoha utrpeními a neschopností najít adekvátní formu úlevy od bolesti je nyní jedna žena oslavována jako génius za to, že se podělila o svůj trik na Facebooku.

Kaz Meakinová odhalila, že obyčejný kolíček na prádlo může pomoci zmírnit příznaky migrény – a to vše závisí na vašich tlakových bodech.

Příspěvek zněl: “Ať už mi to poradil kdokoli, za tento trik proti migréně mu děkuji. Poslední týden mě ničila bolest hlavy,  ale vozím v autě kolíček na prádlo… Ano, může to vypadat blbě, ale zatraceně to funguje.”

Později příspěvek upravila poté, co se stal virálním, a dodala: “Obrovské děkuji. Nemohu uvěřit, kolik sdílení tento trik získal. Moje doručená pošta je přeplněná. Takže tohle jsou odpovědi na věci, na které se lidé ptali:

  • Ano, je to jen normální, obyčejný kolíček na prádlo.
  • Pokud to napoprvé nefunguje, zkuste s ním pohnout, abyste našli svůj tlakový bod.
  • Nevzdávejte se.
  • Ano, trpím opravdu silnými migrénami do té míry, že bych s nimi strávila celé dny v posteli.
  • Opravdu mi pomohl.”

Lidé trpící migrénou označili tento trik za „hloupý“, ale „geniální“

Jeden z komentářů na příspěvek zněl: “Skutečně nejlepší a nejkouzelnější trik”

A další dodal: “Teď s sebou budu všude nosit kolíček na prádlo. Geniální.”

NO a třetí označil v komentáři svého přítele na Facebooku a poznamenal: “Vím, že to vypadá hloupě, ale stojí za to to zkusit, pokud stále s migrénou bojuješ.”

Příspěvek získal 39 tisíc reakcí a téměř pět tisíc komentářů, které se stále objevují, přestože byly zveřejněny v roce 2019 – většinu z nich tvořili lidé, kteří před méně než 24 hodinami hledali slovo migréna.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *