Studie naznačují, že jednoduchý trik na zmírnění bolesti hlavy je efektivnější než běžné léky a přináší úlevu během pouhých 5 minut!

Není vždy snadné mít po ruce léky proti bolesti v případě migrény, a i když ano, mnozí nechtějí užívat léky příliš často. Naštěstí vědecké výzkumy ukázaly, že přírodní metoda je mnohem účinnější.


Rychlá úleva od bolesti hlavy za pouhých 5 minut je možná díky akupresuře, tradiční čínské metodě léčby, která se používá již více než 7000 let. Tato metoda zahrnuje jemné masírování, klepání nebo dotýkání se specifických bodů na těle. Výsledky studie provedené na Tchaj-wanu v roce 2003 ukázaly, že skupina, která praktikovala akupresuru, dosáhla většího zlepšení (32,9 +/- 26,0) než ta, která užívala svalové relaxanty (55,7 +/- 28,7). Účinek akupresury byl potvrzen i po kontrolní studii provedené 6 měsíců po prvním experimentu.

Postup je jednoduchý. Sedněte si a relaxujte. Jemně masírujte šest specifických bodů po dobu 30 až 60 sekund.

YINTANG (Třetí oko): Tento bod se nachází mezi obočím u kořene nosu. Masírování tohoto místa pomáhá ulevit od migrény a unavených očí.

ZAN ZHU: Dva body na začátku obočí. Masáž těchto bodů může pomoci při rýmě.

YINGXIANG: Body pod lícními kostmi po obou stranách nosu. Masáž těchto bodů může pomoci při stresu, nervozitě a bolesti zubů.

TIAN ZHU: Nacházejí se na šíji, u začátku hlavy – po obou stranách zad. Masáž těchto bodů může zmírnit problémy s unavenýma očima, migrénou a rýmou.

SHUAI GU: Body nad ušima. Masáž těchto bodů může zmírnit migrénu způsobenou únavou a nedostatkem spánku.HE GU: Poslední bod se nachází na ruce mezi ukazováčkem a palcem. Masáž tohoto místa může potlačit bolest, zejména silnou migrénu a uvolnit ztuhlou šíji.

Bolest hlavy postihuje mnoho lidí každý den. Sdílejte tento účinný trik s rodinou a přáteli na sociálních sítích! Měl by být známý všem!


Zdroj: Effect of acupressure and trigger points in treating headache: a randomized controlled trial

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku