Tajemství zmírnění bolesti zad je ve vašich nohou! Udělejte těchto 5 cvičení za pouhých 15 minut


Naše nohy nesou nejtěžší břemeno, zvláště pokud jde o naše fyzické aktivity. Podporují naše pohyby, takže mohou často vyžadovat zvláštní péči, aby se předešlo bolesti boků, kolen nebo zad.


Akupresura je terapie stará 5 tisíc let a je nesmírně důležitou součástí asijské, zejména čínské medicíny. Provádí se přesným umístěním prstů a tlakem na konkrétní oblasti těla nebo body.

Body sledují určité kanály, známé jako meridiány, a tytéž jsou ošetřeny také v případě akupunktury.

Těchto 5 jednoduchých cvičení vám proto pomůže zlepšit rovnováhu, posílit chodidla a uklidnit bolest:

1. Tlak na špičky nohou

Před cvičením se ujistěte, že jsou vaše nohy správně zahřáté. Tlak na prsty je pro tento účel nesmírně užitečný. Ve stoje trochu ohněte kolena, abyste se prsty dotkli podlahy. Vydržte v této pozici a počítejte do 3. Opakujte to 3x denně, v 10 sériích.

Image result for Toe Pencil Pickups2. Sevření tužky prsty u nohou

Toto je jednoduché a snadné cvičení. Položte tužku na zem a zvedněte ji, podržte po dobu 10 sekund a uvolněte ji. Cvičení opakujte 5krát pro obě nohy.

Image result for Toe Pencil Pickups

3. Chůze po špičkách

Chcete-li posílit svaly prstů, vazy a svaly obklopující kotníky, měli byste zkusit chodit po špičkách. Jen zůstaňte na špičkách a posunujte se 20 sekund dopředu, 15 sekund si odpočiňte a opakujte ještě pětkrát. Nejlepších účinků dosáhnete při cvičení dvakrát denně.

Image result for Toe walking

4. Odolná flexe

Toto jednoduché cvičení se zaměřuje na drobné svaly v chodidle, které jsou odpovědné za rovnováhu. Rovněž protáhne svaly a předejde zranění.

Sedněte si na podlahu a natáhněte nohy před sebe. Gumový pás o něco omotejte (například noha stolu). Poté druhý konec pásu natáhněte na nárt a chodidlo přitahujte k sobě, podržte 5 vteřin a uvolněte zpět. Proveďte 10 opakování.

Image result for Resisted Flexion

5. Kroužení kotníky

Správná pružnost a pohyblivost kotníků je velmi důležitá. Těsné a zúžené kotníky jsou často způsobeny přetížením těla, které vede k bolestem svalů a kloubů, stejně jako bolestem kyčle, kolena a zad.

Když ležíte na zádech, přitáhněte chodidlo směrem k hlavě a točte   ve směru hodinových ručiček. Počítejte do 10 a opakujte to i s druhou nohou.

Image result for Ankle circles


Zdroj: The Secret To Relieving Back Pain Is In Your Feet! Do These 5 Exercises In Just 15 Minutes

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *