Zbavte se hemoroidů do 11 dnů. Vyzkoušejte tento polský lidový recept

brambora na hemoroidyVýsledkem moderního stylu života a zároveň jedním z nejčastějších zdravotních problémů je výskyt hemoroidů, lidově nazývaných také zlatá žíla. Za hlavní příčiny jejího výskytu se považuje nevhodná strava, zácpa, málo pohybu, sedavé zaměstnání a do určité míry i dědičné faktory.

Všechny tyto vlivy mohou vést ke zvýšení tlaku na stěny cév nacházejících se v oblasti konečníku, jejich promáčknutí a následnému hromadění se krve vede k bolestivým otokům v této oblasti.

První příznaky hemoroidů

  • bolesti
  • otoky
  • svědění
  • pocity vnitřního nebo vnějšího tlaku
  • hmatatelné bulky
  • krvácení (nemusí být vždy přítomno)

Když jsou hemoroidy teprve v počátečním stádiu, dokážete si výrazně pomoci změnou svých návyků. Pokud s nimi však máte časté problémy, měli byste navštívit lékaře.

Existují dva druhy hemoroidů – vnitřní a vnější.

Ty vnější se pomocí vhodné terapie odstraňují snadněji. Naproti tomu, vnitřní hemoroidy jsou mnohem komplikovanější, pravidelně krvácejí a jsou také zdrojem častějších bolestí během vyprazdňování se.

Co dělat při výskytu hemoroidů

Předtím, než si řekneme o polském receptu, který vás zbaví zlaté žíly v průběhu týdne, uveďme si nejprve několik obecných zásad. Tyto zásady je dobré dodržovat v rámci prevence, ale zejména tehdy, když už hemoroidy máte.

1) Zvýšený příjem tekutin

Na to, aby se stolice ve střevech snadněji pohybovala, je nutné přijímat dostatek tekutin jako vody či přírodních čerstvých džusů.
Zvláště dobrou je švestková šťáva, která napomáhá plynulému a bezproblémovému vyprazdňování.

2) Vyhýbejte se dlouhému sezení

Měli byste se vyvarovat dlouhému monotónnímu sezení.

Pokud máte sedavé zaměstnání, je dobré si dělat přestávky a jít se alespoň na pár minut projít nebo, pokud to není možné, alespoň si chvíli postát.

3) Konzumujte stravu bohatou na vlákninu

Podobně jako tekutiny, i vláknina zajišťuje to, aby byla stolice pružná a bezproblémově se pohybovala střevy a konečníkem.

Vláknina navíc podporuje správné trávení a vstřebávání živin z potravy do krve. Konzumujte luštěniny, celozrnné pečivo, sušené a čerstvé ovoce a zeleninu. Vyvarujte se či alespoň omezte pálivé jídla.

4) Pravidelně cvičte nebo alespoň se více hýbejte

Pravidelným pohybem a fyzickou aktivitou podpoříte cirkulaci tělesných tekutin, zrychlíte metabolismus i trávení. Tímto snížíte riziko vzniku průjmu i zácpy, které jsou hlavním rizikovým faktorem při vzniku hemoroidů.

Polský lidový recept na hemoroidy

No a teď si už blíže povíme o receptu, který je velmi oblíbeným nástrojem k léčbě hemoroidů v polské lidové medicíně. Jediné, co k němu budete potřebovat je brambory a mrazák.

  • Ujistěte se, že brambor, který použijete, bude dobré kvality. Nesmíte použít brambor, který je nahnilý, naklíčený ani nazelenalé barvy.
  • Z brambory nožem vyřízněte tyčinku ve tvaru válečku se zaobleným jedním koncem (ne však příliš tenkou, aby se snadno nezlomila).
  • Následně umístěte bramborovou paličku do mrazáku a nechte ji kompletně zmrazit.
  • Zmraženou paličku pak zasuňte zaobleným koncem do konečníku (samozřejmě ne celou, abyste ji mohli znovu vytáhnout). Nechte ji tam 30 sekund, pak ji vyndejte.

Takto terapii opakujte 4 dny. Během následujících 5 až 7 dnů ji tam nechte zasunutou o 30 sekund déle, tedy celkem 60 sekund.

Aplikaci ale provádějte opatrně, aby se brambora náhodou nezlomila, což by mohlo být dost nepříjemné.

Tak a to je vše! Po 11t-i denní terapii by už po hemoroidech nemělo být ani vidu, ani slechu.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *