Zbavte se toxinů jednoduše a efektivně! Vyzkoušejte tyto tipy na detoxikaci jater a ledvin!

Každý den jsme vystaveni různým toxinům a znečištěním, které mohou mít negativní vliv na naše zdraví. Proto je důležité pravidelně detoxikovat naše tělo a zbavit se těchto nežádoucích látek.

V tomto článku vám přinášíme nejlepší tipy na detoxikaci jater a ledvin, aby vaše tělo bylo zdravé a plné energie!

Tip 1: Pijte hodně vody

Jedním z nejlepších způsobů, jak detoxikovat své tělo, je pít hodně vody. Voda pomáhá ledvinám filtrovat krev a odstraňovat toxiny z těla. Doporučuje se pít alespoň osm sklenic vody denně.

Tip 2: Konzumujte potraviny bohaté na antioxidanty

Potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty, pomáhají chránit játra a ledviny před poškozením způsobeným toxiny. Mezi tyto potraviny patří ovoce, zelenina, ořechy, semena a bylinky, jako je kurkuma a česnek.

Tip 3: Vyvarujte se alkoholu a kofeinu

Alkohol a kofein jsou látky, které zatěžují játra a ledviny. Pokud chcete detoxikovat své tělo, je důležité minimalizovat jejich konzumaci. Pokud už se nemůžete obejít bez šálku kávy, snažte se omezit jeho množství a nahraďte ho čajem nebo vodou.

Recept na detoxikační nápoj 1

Následující recept na detoxikační nápoj je snadný k přípravě a obsahuje ingredience, které podporují činnost jater a ledvin.

Potřebné ingredience:

 • 1 citron
  1 okurka
  1 čajová lžička mletého zázvoru
  1/2 lžičky kurkumy
  1 lžíce medu
  2 šálky vody

Návod na přípravu

  • Nakrájejte citron a okurku na tenké plátky. Vložte je do mixéru spolu s mletým zázvorem a kurkumou. Přidejte lžíci medu a zalijte dvěma šálky vody. Mixujte všechny ingredience, dokud nezískáte hladkou konzistenci.
  • Pokud máte radičí nápoje s jemnější konzistencí, můžete směs přeceďte přes síto nebo gázu. Naopak, pokud máte radi nápoje s větší konzistencí, můžete směs servírovat přímo bez přecezení.
  • Nápoj můžete pít ihned po přípravě, nebo si ho můžete nechat chladit v lednici a vypít později během dne.
 • Tento nápoj je skvělým doplňkem vaší stravy, pokud se snažíte detoxikovat své tělo a podpořit činnost jater a ledvin. Pokud chcete vidět lepší výsledky, doporučujeme pít tento nápoj pravidelně alespoň jeden týden.

Recept na detoxikační nápoj 2

Jedním z nejlepších nápojů pro detoxikaci jater a ledvin je zázvorový čaj s citronem a medem. Zázvor a citron obsahují mnoho antioxidantů, které pomáhají chránit játra a ledviny před poškozením, zatímco med pomáhá detoxikovat tělo a zlepšuje trávení.


Potřebné ingredience

 • 2 cm kousek čerstvého zázvoru
  1 citron
  1 lžíce medu
  3 šálky vody

Návod na přípravu

 • Nastrouhejte zázvor na jemné kousky a přidejte do hrnce s vodou.
 • Přiveďte k varu a vařte 5-10 minut, nebo dokud se voda nezmenší o 1/3. Vypněte oheň a nechte čaj vychladnout. Odeberte zázvor a vymačkejte do něj šťávu z citronu. Přidejte med a promíchejte, dokud se nerozpustí. Nalijte do sklenice a vychutnejte si svůj osvěžující detoxikační nápoj.

Tento nápoj můžete pít ráno nalačno, nebo během dne jako osvěžující nápoj mezi jídly. Doporučuje se pít ho každý den po dobu alespoň jednoho týdne pro maximální účinek detoxikace jater a ledvin.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku