Tito lidé změnili jednu věc a do 30 dnů se vyléčili z cukrovky

diabetes-720x400Cukrovka je jedno z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění dnešních dob. V západních zemích jí trpí až 10 % obyvatel a toto číslo se dále rychlým tempem zvyšuje. 

Studie provedená americkým Centrem pro kontrolu nemocí (CDC) došla k závěru, že pokud dnešní trend ve výskytu cukrovky bude lineární pokračovat během příštích 50 let, nastane výrazný nárůst počtu obyvatel s cukrovkou. 

Přístup konvenční medicíny k léčbě cukrovky se zaměřuje na minimalizaci nárůstu hladiny krevního cukru, aniž by současně vedla k příliš nízkým hladinám. 

Cukrovka typu 1 je léčena inzulínem, cvičením a diabetickou dietou. 

Cukrovka typu 2 se nejprve léčí snahou o snížení tělesné hmotnosti, diabetickou dietou a cvičením. Až při pozdějších stádiích se zavádí i inzulín.

 U obou typů medicína předpokládá, že se jedná o nevratné chronické onemocnění, které se vyléčit nedá. Ale co kdybychom dokázali vzniku cukrovky nejen zabránit, ale dokonce ji zvrátit, pokud již k ní jednou došlo?diabetes-type-1-and-2-differences

6 testovacích subjektů zvrátilo cukrovku do 30 dnů

Při tomto testu se šest lidí v rozdílné fázi onemocnění, s odlišnými životními styly, odhodlalo vyléčit z cukrovky do 30 dnů. Pět z nich trpělo cukrovkou typu 2 a jedna osoba diabetem typu 1. Pro objasnění si jejich zdravotního stavu, zde je medicínská definice tohoto onemocnění:

Cukrovka typu 1 – tělo nevytváří inzulín. Inzulín napomáhá organismu použít glukózu z jídla a přeměnit ji na energii. Lidé s typem 1 musí brát inzulin každý den.

Cukrovka typu 2 – tělo nevytváří nebo nezužitkovává inzulín efektivně. Jde o nejběžnější typ cukrovky, při kterém lidé užívají buď pilulky, nebo inzulín.


Účastníci programu:

  • Austin (věk 25) byl nejen jediným účastníkem s cukrovkou typu 1, ale měl navíc i problém s alkoholem
  • Kirt (věk 25) měl naměřený krevní cukr na úrovni 1200 bodů. Normální hodnota je pod 100. Jeho lékař mu řekl: “Měl jsi už být dávno mrtvý”.a
  • Bill (věk 58) navštěvoval kardiologa a také trpěl na neuropatii. Necítil si nohy.
  • Michelle (věk 36) byla poměrně obézní.
  • Henry (věk 58) bral inzulin a k němu 9 pilulek každý den. Krevní cukr měl na úrovni 464.
  • Pam (62) byla poměrně obézní. Její otec, bratr a sestra také měli cukrovku.

Metoda

Přístup Gabriela Cousense k léčbě cukrovky vychází ze změny stravování. Říká, že na základě výzkumů mají konzumenti masa 4krát častěji nádory prsů, 3,6krát častěji rakovinu prostaty, 4krát častěji cukrovku a obecně více chronických onemocnění. Pokud jen pijete mléko, máte 3krát vyšší riziko leukémie.

Na základě jeho postoje k výživě, věří přístupu konzumace hlavně syrové rostlinné stravy. Proto jeho tým připravil pro “soutěžící” během 30 denního období syrovou, ale dobře vyváženou stravu.

Jídlo se stalo jejich lékem (Hippokrates).

Pod lékařským dohledem každý člen týmu užíval podle potřeby své léky a jedl stravu připravenou Gabrielovým týmem. Celé se to odehrávalo v omlazovacím centru Strom života v Americe.

Výsledek

3. den programu

Kirt, Bill a Henrybyli  schopni ukončit užívání inzulinu a léků. Jejich hladiny cukru v krvi již po třech dnech od změny stravy spadly do normálu.

Pam mohla snížit svou dávku inzulínu na polovinu.

Austin, s cukrovkou typu 1, byl také schopen snížit dávku inzulinu na polovinu.

Michelle se příliš nedařilo. Měla hladinu krevního cukru na úrovni 362. To ji natolik zklamalo, že to chtěla vzdát. Nakonec tak však neučinila.

12. den programu

Henryho krevní cukr poklesl o 256 bodů ve srovnání s prvním dnem. Pro snížení hladiny cukru v krvi však nebral žádné léky. Navzdory vynikajícímu výsledku se Henry cítil pro tento program již příliš starý a požádal o návrat domů. Jeho rodina přišla 17. den, kdy i odcestoval. V té době však už měl vysazených 17 léků, zhubl 15 kilo a klesl mu i krevní tlak. Pro Henryho byla nejtěžší jeho závislost na jídle, kterou bohužel nedokázal překonat.

Poslední, 30. den programu

Dostavily se podivuhodné výsledky zpochybňující současné vědecké poznání o tom, že cukrovka se nedá vyléčit. 

KIRT již více nepotřeboval léky. Jeho krevní cukr i bez nich klesl o 214 bodů na hodnotu 73 (normál). Později se zjistilo, že on vlastně od začátku měl cukrovku typu 1, ne 2. Status: V normě.

BILL přestal užívat 19 léků a zhubl 16 kilo. Jeho krevní cukr klesl z 214 bodů na 74 (normál) bez léků či inzulínu. Status: V normě.

MICHELLE přestala užívat všechny své léky a zhubla 16,5 kilo. Krevní cukr jí klesl z 291 na 109 bez pomoci léků. Status: V normě (tedy po pravdě jen zlomek nad normou, což je téměř zanedbatelné).

PAM zhubla 13 kilo a hladina cukru v krvi klesla o 167 bodů na hodnotu 112. Status: V podstatě, norma.

AUSTIN jako cukrovkář typu 1, ztratil 10 kilo a snížil množství inzulínu ze 70 na 5 jednotek denně. Status: Dramatické zlepšení jeho cukrovky.

Jak můžete vidět, u všech účastníků se dospělo k dramatickému zvratu jejich zdravotního stavu. Všem se podařilo cukrovku buď zcela vyléčit, nebo výrazně dostat pod kontroluCukrovka typu 1 (Kirt) se zcela vyléčila, co je považováno medicínou za nemožné. Všichni s cukrovkou typu 2 také již více nepotřebovali inzulín.

Co nám to všechno říká?

Tak, jako u mnoha jiných věcí v moderní medicíně, nemáme na všechno odpovědi. V mnoha případech je složité připustit, že to, co nabízí medicína hlavního proudu, není tím nejlepším řešením. Lidé na celém světě se stále častěji uchylují k alternativním léčebným postupům, se kterými dosahují srovnatelné a nejednou mnohem lepší výsledky než to, co nabízejí lékaři a odborníci delegovaní vládními úřady.

Je důležité, aby lidé znali všechny možnosti a hlavně měli šanci o nich vůbec slyšet. Víme, že existuje mnoho lidí s cukrovkou, kteří nevědí o léčebné síle stravy pro dosažení pozitivních změn u svého onemocnění. Oni jen v slepé víře následují tradiční léčebné postupy, jako by to byla jediná možná pravda.

Nechceme teď tvrdit, že konvenční medicína je špatná, ale jednoduše řečeno, unikají nám ostatní možnosti. A nejen občas, ale ve velkém množství. Tomu se však ani nedá příliš divit v situaci, kdy organizace reprezentující cukrovkáře tvrdí, že na cukrovku neexistuje žádný lék. Přitom tento příběh vypovídá o zcela jiné skutečnosti.

Jak jste na tom vy? Pokusili jste se již někdy vyléčit cukrovku syrovou stravou? Zajímají nás vaše reálné zkušenosti, podělte se s námi o ně dole v komentářích!


Zdroj: These People Reversed Their Diabetes In 30 Days With This One Change

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. 26.4.2019

    […] Na to je třeba dávat pozor, neboť příliš mnoho cukru pak vyvolává sníženou odezvu těla na inzulín a později vznik diabetu typu 2. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku