4 varovné příznaky cukrovky, které byste měli znát

Cukrovka postihuje přibližně 1 milion Čechů a stále se tato nemoc rozšiřuje a rozšiřuje. Většina lidí si myslí, že o této nemoci ví hodně, což ale tak obvykle není.

Ne vždycky musí být příznaky cukrovky tak jasné a zjevné. Obvykle se objevuje neuhasitelná žízeň, neustálé návštěvy toalety, necitlivost v rukou nebo nohou. Toto jsou příznaky všeobecně známé.

Mohou se však objevovat také jiné příznaky, kterých si nemusíte být vědomi. Můžete je přejít, nevšimnout si jich a ohrožení cukrovkou tak nebudete vnímat.

Objeví-li se tyto drobné příznaky, nepodceňujte je. Mohou totiž poukazovat na diabetes a možné komplikace, které s tímto onemocněním přicházejí. Jaké příznaky to jsou?

4 překvapivé příznaky cukrovky

#1 Pokožka se mění k horšímu

Tmavé sametové skvrny se objevují většinou v záhybech kůže. Ty se obvykle nachází na straně krku, loktů nebo kloubů. Často vysílají varovný signál, že hladina cukru v krvi je velmi vysoká a hrozí cukrovka.

Tyto změny jsou způsobeny stavem, který se nazývá acanthosis nigrican. Vysoká hladina cukru v krvi se spojuje s růstem buněk pokožky a melaninu – pigmenty kůže.

#2 Změny zraku

Ze všech příznaků cukrovky jde o velmi unikátní. Často se může objevovat rozmazané vidění, což může být příznak diabetu.

Ve skutečnosti se může vidění změnit a to k lepšímu či k horšímu. Jde o to, že cukrovka může změnit hladinu kapalin v těle a tato změna se může odrazit také na vašem zraku.

Jeden den můžete mít zrak dobrý a o několik dní později již ne.

#3 Mění se sluch

Můžete zvyšovat hlasitost televize, hudby, budete požadovat opakování informací, když jste v rozhovoru s přáteli. Mění se sluch a to k horšímu.

V takovém případě informujte svého lékaře, něco je špatně. Studie National Institutes of Health ukázala, že ztráta sluchu může být způsobená diabetem.

Odborníci věří, že krevní cévy a nervy v uchu mohou být poškozeny cukrovkou, což vede ke špatnému sluchu.

#4 Svědění


Diabetes narušuje krevní oběh, což může vést k suché pokožce a svědění. Využíváte-li hydratační krémy a ty vám nemohou pomoci od svědění, je dobré se o tom zmínit svému lékaři. Budete tak moci zkontrolovat hladinu cukru v krvi.

Toto jsou jen čtyři z neobvyklých způsobů, jak vás může vaše tělo upozorňovat na to, že není něco v pořádku. Důležité je věnovat těmto příznakům a symptomům pozornost a zkontrolovat si pro jistotu hladinu cukru v krvi.

Ačkoliv symptomy diabetu nemusí mít za následek okamžitou diagnózu a ihned cukrovku, ukazuje se, že je dobré změnit životní styl a kontrolovat konzumaci cukru a hladiny cukru v krvi.


Zdroj: 4 Surprising Warning Signs Of Diabetes That Even Your Doctor Might Not Know!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *