12 způsobů, jak přírodně odstranit hemoroidy a zbavit se bolesti, svědění a krvácení

Hemoroidy jsou poměrně bolestivou a nepříjemnou záležitostí. Mluvit o nich se mnoho lidí zdráhá, přičemž jde o jeden z nejčastějších zdravotních problémů.
Jejich léčba často není vůbec jednoduchá. Na trhu se dají sehnat různé přípravky, jejich účinnost je však buď dost slabá, případně jen dočasná.
Na druhou stranu, přírodní medicína nabízí několik nadmíru efektivních způsobů, jak se hemoroidů zbavit a vyřešit tak jejich nepříjemné projevy jako jsou krvácení, bolesti, svědění či otoky.
Ne každý způsob může vyhovovat všem, proto jsme se rozhodli publikovat hned 12 těchto doporučení. Vy si tak můžete vybrat to, co je pro vás nejpřijatelnější.Navíc, i kdyby jeden způsob nezabral, po ruce je hned množství dalších. Nejlepší výsledky ale přinese kombinace více přístupů.1. Muškátový oříšekU hemoroidů se ukázala jako poměrně účinná tato metoda: Vezměte 1/4 čajové muškátového oříšku nasypte ho do sklenice vody. Užijte to večer a pak znovu ráno.Muškátový oříšek je poměrně silné koření, proto ho v žádném případě neužívejte ve větším než uvedeném množství. Pokud jste citliví, nebo máte menší tělesnou váhu, dávku snižte na 1/8 čajové lžičky.


Užívejte denně až do zlepšení problémů s hemeroidy, ne však déle než 1 týden. Pokud by vám muškátový oříšek nedělal dobře, kúru přerušte a zkuste něco jiného.

2. Teplá koupel s epsomskou solí

Bude si to vyžadovat 15 až 20 minutovou koupel 3 krát týdně, abyste se zbavili otoků, svědění a štěrbin po hemoroidech. Tato metoda je výborná hlavně na vnější hemoroidy.

Koupel by se měla provádět vždy po velké potřebě.

Postupujte následovně: Napusťte teplou vodu do vany a přidejte do ní epsomskou sůl (síran hořečnatý – koupíte například v lékárnách). Pokud nemáte epsomskou sůl můžete použít i běžnou kuchyňskou nebo mořskou.

Pak se v této lázni máčejte zmíněných 15 až 20 minut.

3. Česnek a kokosový olej

Tato metoda může být trochu kontroverzní a bolestivá, proto je spíše jen pro odvážné. Jejím cílem je postižené místo znecitlivit.

Vezměte jeden stroužek česneku, případně jen polovinu a rozmačkejte ho na jemno, případně rozmixujte v mixéru. Přidejte k němu 0,5 dcl kokosového oleje a rozmixujte to na jemnou homogenní hmotu.

Následně směs přelijte do formiček ve tvaru čípků a dejte do lednice zamrazit. Po ztuhnutí si takový čípek zasuňte do konečníku.

Česnek by měl dané místo vydezinfikovat, bude to však bolet. Kokosový olej by zase měl štípání zmírnit. Pokud se na to necítíte, zkuste raději jiné, mírnější způsoby.

4. Vilín virginský

Někteří lidé potvrzují, že u nich zabrala tato metoda: Aplikujte odvar (vychladlý samozřejmě) vilínu na postižené místo pomocí vatových chomáčků nebo jemné látky.

Proceduru opakujte 3 krát denně. Když se začnete cítit lépe, frekvenci můžete snížit na jednou denně.

5. Aloe vera

Aloe vera má silné léčivé a hojivé účinky. Vezměte čerstvý odřezek z aloe a pomocí vatového chomáčku naneste čerstvou dužinu do postižených míst.

Kúru opakujte třikrát denně. Podobně jako v předešlém případě, po zlepšení příznaků snižte frekvenci nanášení na jednou denně.

6. Ledové kostky

Ledové kostky se dají použít dvěma způsoby.

Buď je budete přikládat přímo na vnější hemoroidy, nebo malé kostky (tedy lepší by bylo válečky nebo ledové kuličky) vložit přímo do konečníku.

Efektem bude snížení otoků, potlačení svědění, snížení citlivosti a nakonec i omezení přívodu krve do hemoroidů a smrštění jejich objemu.

7. Změkčovače stolice

Existují přípravky, které dokáží změkčit stolici v případě, že je obvykle velmi tvrdá a dělá potíže při vyprazdňování.


Pokud se vás tento problém týká, poraďte se se svým lékařem o jejich užívání.

8. Potraviny bohaté na vlákninu

Podobně jako v předešlém případě, vláknina zajistí, že stolice bude měkčí a navíc její přechod střevy jednodušší. Takovými potravinami jsou téměř veškerá syrová zelenina a ovoce.

Možností je také užívat přímo speciální potraviny, jako například psylium, které obsahuje nadměrné množství vlákniny a usnadňuje vyprazdňování.

Mnoho hemeroidů totiž vzniká v případech, kdy silný tlak a tvrdá stolice dráždí a narušují stěny konečníku.

9. Čisté spodní prádlo a pravidelné mytí intimních míst

Pamatujte si, že při hemoroidech je důležité časné mytí intimních míst a vyměňování si spodního prádla.

Důvodem je snaha o zabránění množení bakterií, které mohou dráždit pokožku a sliznice a ještě více tak zhoršovat projevy hemoroidů.

Pokud trpíte i krvácením nebo náhodným malým únikem tekutin, je vhodné u sebe nosit náhradní spodní prádlo. To by mělo být bavlněné, abyste předešli svědění a škrábání.

10. Pravidelné cvičení + 1 jógový cvik na hemeroidy

Pravidelné cvičení podporuje dobré trávení a to zase zaručí, že vaše stolice bude pravidelná a snadno vyprázdnitelná.

To však neznamená, že byste měli hodiny cvičit v tělocvičně. Stačí jednoduchá chůze.

Existuje jeden velmi účinný jógový cvik na posílení svalů svěrače konečníku, což pak brání vzniku nových hemoroidů a dokonce zatlačí zpět i ty stávající.

Při cvičení tohoto cviku postupujte následovně:

1. Postavte se zpříma, ruce mějte podél těla a ruce si spojte propletením prstů.

2. Zhluboka se nadechněte a během pomalého výdechu postupně zvedejte ruce vzhůru, jakoby jste jimi zvedali něco těžkého. Zároveň svírejte při tom svaly konečníku.

3. Když vydechnete všechen vzduch, ruce by měly být nad hlavou, dlaněmi otočené směrem vzhůru. Nezvedejte se na špičky, ale ještě z posledních sil se staženým zadkem se snažte jakoby dotlačit nahoru ten pomyslný těžký náklad.

4. Následně uvolněte všechny svaly, ruce spusťte dolů a nadechněte se. Pak cvik 8 krát zopakujte.

Dělejte toto cvičení každý den.

11. Časté měnění oblečení

Pokud nosíte kalhoty, měli byste je častěji měnit a prát. Zbytky tekutin, stolice nebo hlenů mohou totiž procházet přes spodní prádlo a znečistit i další vrstvy oblečení.

Vlhké a teplé prostředí je pak ideálním místem na rozmnožování bakterií, které se pak dostávají do okolí a na další lidi, například prostřednictvím židle, na níž sedíte.

12. Pijte hodně vody

Tento bod souvisí s vlákninou. K zajištění toho, aby vaše stolice byla snadno průchozí a nedráždila stěny konečníku je třeba mít dostatečný přísun tekutin.

Vyhýbejte se slazeným nápojům a kofeinu, které vedou k dehydrataci.


Zdroj: 12 AMAZING HOME REMEDIES FOR HEMORRHOIDS – HOW TO GET RID OF HEMORRHOIDS NATURALLY AND QUICKLY

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku