Nanesla si ji na kůži a toto je výsledek. A to ji má každý doma (avšak nikdo nevyužívá)Je často první věcí, na kterou myslíme, když vstaneme ráno z postele.

Obvykle si ji spojujeme s přímou konzumací a pochutnáváním, ale ani netušíme o velkém množství jejího dalších využití v péči o svou pokožku a kolem domu či v domácnosti.

V současnosti patří mezi nejpopulárnější a nejčastěji konzumovaný nápoj na světě. Snad ani neexistuje člověk, který by ráno neocenil teplý šálek kávy.


Je lahodná, neodolatelná a dodává nám energii. To o ní už víme. Existuje však i několik vskutku zajímavých skutečností, které o kávě nevíme.

Například, věděli jste, že kávová sedlina může být docela užitečná kolem domu, a dokonce jako součást vaší péče o krásu?

Hustá kávová sedlina, která zůstala na dně šálku, a kterou vyhazujeme pryč s myšlenkou, že je zbytečná, může být naopak v určitých situacích skutečným zachráncem.

Jediné, co musíte udělat, je vysypat kávovou sedlinu na pečící papír a nechat ji uschnout.

Zde je 13 způsobů, jak ji pak můžete použít:

13 využití kávové sedliny

1. Celulitida

Kávová sedlina je vynikajícím prostředkem proti celulitidě. Není divu, že téměř každý krém a gel proti celulitidě obsahuje kofein.

Divíte se, proč jste se nad tím nikdy nezamysleli?

Smíchejte kávovou sedlinu s nějakým kuchyňským olejem (slunečnicový, olivový) a připravte si nejúčinnější a 100% přírodní krém proti celulitidě, který vás nebude navíc nic stát.

2. Mýdlo

Pokud nechcete používat mýdlo, místo něj použijte kávu. Možná vás to překvapí, ale s kávovou sedlinou si ruce vyčistíte opravdu velmi dobře.

K tomu má zpevňující a peelingové vlastnosti, které s vaší pokožkou dokáží udělat hotové zázraky. Vyzkoušejte to a uvidíte sami.

3. Vlasy

Káva poskytne všechny potřebné výživné látky a dodá energii vašim vlasům tak, jako žádná jiná maska ​​na vlasy. Je zvlášť účinná na tmavé vlasy, které přímo rozzáří.

4. Proti tmavým kruhům pod očima

Smíchejte kávovou sedlinu s trochou olivového oleje a tuto směs naneste na kruhy pod očima. Káva je vynikající nejen proti tmavým kruhům, ale i proti ochablým očním váčkům.

Vaše tvář bude vypadat zářivě a svěže. S kávou si zcela obnovíte pokožku pod očima.

5. Do chladničky

Pokud se nemůžete zbavit zápachu v ledničce, kávová sedlina vám v tomto směru skutečně pomůže. Káva je vynikajícím neutralizátorem zápachu ze všech druhů potravin.

Stačí, když umístíte kávovou sedlinu do lednice a zápach po několika hodinách zmizí.

6. Proti rzi na grilu

Každý má rád grilování, ale nikdo nechce čistit lepkavý, špinavý gril poté, co ho použijete. To je důvod, proč vám ukážeme nejlepší trik na čištění grilu.

Naneste si kávovou sedlinu na čistící houbu a umyjte špinavý gril. Opláchněte ho horkou vodou a raz dva tak se zbavíte všech nečistot.

7. Abrazivní látka

Kávovou sedlinu můžete použít jako čistící prostředek namísto chemikálií. Vyčistíte hrnce, pánve a různé jiné povrchy.

Navíc ušetříte peníze na další čisticí prostředky. To znamená, že byste ji měli na tento účel určitě vyzkoušet!

8. Proti mravencům

Káva může být skutečným zachráncem v případě zamoření mravenci.

Má totiž silnou vůni, která zastírá stopy po mravencích a ty pak nedokáží najít cestu domů.

9. Proti blechám

Káva je účinná i proti blechám. Stačí, když vetřete trochu kávové sedliny do kožešiny vašeho psa nebo do vlasů a jemně ji masírujete.

Blechy hned zmizí a váš domácí mazlíček se bude cítit úžasně.

10. Proti vosám

Nasypte trochu kávové sedliny do ohnivzdorné nádoby a zapalte ji. Zaženete tak všechny vosy za několik sekund.

Vosy totiž nesnášejí vůni kávy.

11. Proti slimákům

Pokud máte problémy s hlemýždi na vaší zahradě, káva může být velkým pomocníkem.

Podobně jako vosy, ani hlemýždi nenávidí vůni kávy. Stačí, když posypete nějakou kávovou sedlinu na půdu a můžete si být jisti, že se jich zakrátko zbavíte.

12. Proti kočkám

Pokud vás otravují kočky v sousedství, opět vám pomůže káva.

Posypte trochu kávové sedliny kolem domu a vytvoříte si neviditelnou bariéru, která je udrží od vás v bezpečné vzdálenosti.

13. Hnojivo

Káva je bohatá na množství výživných látek, jako jsou dusík, draslík a fosfor, díky čemuž je skvělým hnojivem. Pomůže tak i vašim rostlinám.

Vše, co potřebujete udělat, je, že posypete trochou kávové sedliny na půdu.


Zdroj: What She Spreads On Her Skin, Everyone Has at Home – But Nobody Uses It!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *