6 druhů potravin, které dodají výživu pro kvalitnější vlasy a nehty

Hairs_and_nailsK tomu, abyste vypadali dobře, musíte se o své tělo pečovat zvenčí i zevnitř. To však neznamená, že je třeba se starat jen o svou pokožku. Samostatnou pozornost vyžadují i ​​vaše nehty a vlasy.

Mnohem důležitější, než kvalitní kosmetiku, je dodávat jim správnou stravu, která obsahuje všechny pro ně důležité látky.


Mějte proto vždy na paměti jedno – pro úžasně vypadající vlasy, o kterých tak sníte, budete muset začít něco dělat hned při vašem nejbližším jídle.

Na co nezapomínat při péči o nehty a vlasy

Víme už tedy, že kvalita pokožky, vlasů i nehtů závisí ve velké míře od stravy. Mezi nimi však existuje jeden podstatný rozdíl. Zatímco změny na pokožce v důsledku změny stravy (případně jako následek stresu) se projeví téměř okamžitě, u nehtů a vlasů je časový posun o něco delší.
Vlasy s nehty jsou tvořeny převážně keratinem. Je proto důležité se zaměřit na ty vitamíny a minerály, které mají vliv na jeho tvorbu.

Jsou zde však i některé jiné faktory mimo stravy, které je ovlivňují, jako například:

  • hormonální nerovnováha
  • úroveň stresu
  • málo fyzické aktivity
  • kouření

Pokud se u vás některé z výše uvedených faktorů vyskytují ve zvýšené míře, pak žádná strava nedokáže udělat zázraky. Nicméně nezoufejte. Stále existuje pár věcí, se kterými můžete ovlivnit současný stav k lepšímu.


Nepřehlédněte: 11 varovných signálů o zdraví, které prozrazují vaše nehty


Když se vám podaří napravit stravu a konzumovat potraviny obsahující vše potřebné, pak budete na správné cestě za pevnějšími a kvalitnějšími vlasy i nehty.

Co jíst pro lépe vypadající vlasy a nehty?

Zde již následuje seznam potravin podporujících zdraví vlasů a nehtů:

Losos

Kromě toho, že obsahuje velké množství vitaminu D a kvalitních bílkovin (které obě jsou nezbytné pro pevné vlasy), jejich hlavním přínosem je obsah omega-3 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny hrají nezastupitelnou roli při růstu vlasů, avšak tělo si je nedokáže samo vyrobit.

Studie ukázaly, že nehtové a vlasové kořínky jsou z velké části tvořeny právě těmito mastnými kyselinami. Nacházejí se dokonce iv maze vyprodukovaném pokožkou hlavy, který ji má udržovat dobře hydratovanou a bez lupů. Pokud nemáte rádi lososa, pak omega-3 kyseliny lze získat i z jiných potravin, jako například: sardinky, sleď, pstruh, makrela, dýňová jadérka, lněný olej, avokádo či ořechy.

Ořechy

Kromě již výše zmíněných omega-3 mastných kyselin, obsahují ořechy i velké množství biotinu a vitamínu E. Tyto látky chrání DNA před poškozením a kromě toho, biotin přímo zabraňuje vypadávání vlasů. Proto musíte zajistit, že ho budete máte vždy dostatek.

Syrovátka

Keratin ve vlasech a nehtech je tvořen převážně z bílkovin. V případě jejich nedostatku se vlasové kořínky přepínají do takzvané odpočívací fáze. V praxi znamená vypadávání vlasů.
Zkuste proto zakomponovat do své stravy syrovátku. Stačí, když si jednu odměrku přidáte do ranního nápoje. Dalším bonusem syrovátky je, že kontroluje hlad. To ji činí ideální i pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

Čočka

Ano, je pravdou pořekadlo, že dobré věci přicházejí v malých balíčcích. No ao čočce to platí obzvlášť. Tato nenápadná luštěnina je plná živin jako železo, zinek, bílkoviny a biotin – vše důležité látky pro růst a kvalitu vlasů i nehtů.

Špenát

Špenát sice není každého oblíbeným jídlem, ale faktem zůstává, že obsahuje příliš mnoho nezbytných látek pro nehty a vlasy na to, aby zůstal ignorován. Jde hlavně o živiny jako jsou beta karoten, kyselina listová či vitamin C, které pomáhají vašim vlasovým a nehtovým kořínkům zůstat silné a zdravé.

Sladké brambory

Sladké brambory jsou extra bohatým zdrojem beta karotenu. Z něho si tělo vyrábí vitamín A. Lidé s deficitem vitamínu A mají problém nejen se zrakem, se kterým se jeho nedostatek spojuje nejčastěji, ale také s lupy a svěděním pokožky na hlavě.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: Best Foods for Stronger and Better Nail and Hair Health

KAM DÁL 

Medicínský nápoj (nejen) pro ženy – ideální na hubnutí, pevnou pokožku a celulitidu 

Konečně pořádná věc, kterou žena potřebuje pro lesklé, husté a zdravé vlasy

Co se děje, když dlouhodobě nosíte boty na vysokých podpatcích 

2000 let starý recept na pleťový krém: Chladí, omlazuje a vyhlazuje vrásky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *