Konečně pořádná věc, kterou žena potřebuje pro lesklé, husté a zdravé vlasy

kokosovy-olej-pre-vlasy1Krásné a kvalitní vlasy jsou snem každé ženy. Avšak bez správné péče a přírodních ingrediencí je tento cíl obtížně dosáhnutelný. 

Studie ukázaly, že mezi velkým množstvím různých olejů existuje jeden, který má na vlasy obzvláště příznivé účinky.

Tím olejem je ten kokosový. O jeho mnoha přínosech jsme psali již vícekrát. Jeho další skvělou vlastností je, že má velké množství pozitivních vlivů nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy.

Lidé žijící v tropech jej jako vlasovou kosmetiku používají už celé tisíce let. Dnes vám ukážeme, jak jeho přínosy můžete využít i vy.

Vypadávání vlasů

Už od nepaměti se v Indii používá kokosový olej pro podporu růstu vlasů. Existuje několik druhů receptů. Jedním z těch nejznámějších je vaření šalvěje v kokosovém oleji.

Tato směs (samozřejmě vychladlá) se pak nanáší na pokožku hlavy, čímž se dosahuje jejího posílení a zabrání se tak vypadávání vlasů.

Dalšími recepty proti vypadávání vlasů jsou např. aplikace směsi kokosového oleje a citronové šťávy nebo směsi kokosového oleje a angreštu.

Poškození vlasů

Kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovou, která má vysokou přilnavost na vlasové proteiny. Jeho nanášení na vlasy proto zabraňuje ztrátě proteinů tak u poškozených, tak zdravých vlasů. Může se použít před, i po umytí vlasů.

Uklidňující účinek na pokožku

Aplikace kokosového oleje na pokožku hlavy má pro ni uklidňující efekt. Je proto vhodný i pro lidi s podrážděnou pokožkou nebo pro ty, kteří trpí na nadměrné pocení hlavy.

Zadržování vláhy

Kokosový olej má vysokou kapacitu pro zadržování vlhkosti, protože se snadno nerozkládá a nevypařuje se. Pokožku udržuje vláčnou a jemnou, protože nedovoluje vodě uniknout. To má přínos i pro snižování lámavosti vlasů.

Vlasový kondicionér

Kokosový olej je lepší vlasový kondicionér, než jakýkoli syntetický produkt dnes prodávaný na trhu. Pro udržování třpytivých a vláčných vlasů používejte teplý kokosový olej. Na vlasy ho nanášejte večer před spaním, které si ráno umyjte.

Takto to opakujte jednou za několik dní. Po čase budou vaše vlasy zdravé, silné a vláčné.

Proti lupům

Několik druhů mastných kyselin v kokosovém oleji slouží jako látky zabraňující tvorbě lupů. Jsou považovány za lepší, než leckteré jiné komerční šampony s tímto deklarovaným účinkem.

Pravidelná aplikace kokosového oleje vás takto dokáže navždy zbavit lupů. Smíchejte ho s vlažnou vodou a trochou ricinového oleje. S touto směsí masírujte vlasy a pokožku na hlavě.

Další recept proti lupům, je směs kokosového a sezamového oleje. Uvedenou směs aplikujte na 30 minut a poté si vlasy umyjte.

Gel na vlasy 

Kokosový olej tuhne při přibližné teplotě 23 ° C. Pokud je ztuhlý, trochu ho zahřejte a naneste na vlasy během jejich tvarování. Ten pak při kontaktu s chladnějším vzduchem opětovně ztuhne a zafixuje tak účes v požadovaném tvaru.

Péče o suché vlasy

Pro ženy se suchými vlasy bývá péče o ně velmi důležitá. Při používání komerčních chemických produktů na čištění, stylizování zda rozčesávání, může docházek k následnému vysoušení pokožky. Kokosový olej dokáže být i v těchto případech velmi nápomocný.

Roztřepené konečky vlasů

Při problému roztřepených konečků vlasů se obecně doporučuje jejich ostříhání. Pokud se ale problém vyskytuje pouze na omezeném počtu vlasů, je možné na jeho vyřešení použít jednoduché domácí recepty.

Vlasy pár minut masírujte se směsí kokosového a mandlového oleje. To pomůže spojit roztřepené vlasy a zabránit jejich dalšímu třepení.

Související


Zdroj: Coconut Oil for Hair

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMATKAM DÁL 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku