O čem vám nikdo neřekl: toto se stane, když pijete vodu s jedlou sodou!

Víme, že když jedlou sodu použijeme zevně – na pleť, vlasy, nehty, zuby – působí blahodárně, ale co se stane, když ji vypijeme?

Vyvážená hodnota pH

Jedlá soda alkalizuje tělo, což má za následek vyváženou hodnotu pH. Kyselost sice usnadňuje trávení, ale zásaditější pH je považováno za zdravější, protože většina degenerativních onemocnění vzniká v kyselém prostředí.

Prevence ledvinových kamenů

Ledviny jsou citlivé na kyselou moč, zvláště pokud se již vytvořily ledvinové kameny. Pokud pijete jedlou sodu, udržuje ledviny, což ztěžuje tvorbu ledvinových kamenů.

Neutralizátor kyselin:

Alkalická jedlá soda neutralizuje kyselinu a je vysoce doporučena, pokud bojujete s žaludečním refluxem.

Antiseptická

Jedlá soda působí antisepticky, hubí parazity, houby a plísně. Vynikající dezinfekce úst a krku, kloktání jedlou sodou se doporučuje při nachlazení a rýmě.

Můžete zabránit dně

V případě dny se obsah kyseliny močové v krvi zvyšuje a soli kyseliny močové se ukládají v různých tkáních, především v kloubech. Jelikož jedlá soda vyrovnává pH těla, někteří odborníci doporučují její konzumaci.

Bojuje proti infekcím močových cest

Pokud si dáte jedlou sodu s vodou, léčí infekce močových cest snížením kyselosti moči.

Snižuje svalovou horečku

Dříve byla za vznik svalové horečky zodpovědná kyselina mléčná, která se hromadí ve svalové tkáni a poté se dostává do krevního oběhu. Při vysoce intenzivním tréninku totiž svaly nedostávají dostatek krve a kyslíku, a tak jsou nuceny získávat energii anaerobními prostředky.

Nejnovější výzkumy se to snaží trochu osvětlit, ale dokud nedosáhnou jasného výsledku, musíme to považovat za platné. Kyseliny neutralizující účinek jedlé sody se uplatní i v tomto případě, takže sodu užívejte s vodou během cvičení nebo bezprostředně po něm.

Je prokázáno, že jedlá soda odstraňuje příznaky nachlazení do 36 hodin. První den vezměte šest dávek jedlé sody, dávky rozpusťte ve velké sklenici vody a každé dvě hodiny vypijte. Užijte čtyři dávky druhý den a dvě dávky třetí den, ráno a večer.

Kdy nepít jedlou sodu

Protože je velmi bohatá na sodík, nedoporučuje se těm, kteří dodržují dietu bez soli, trpí otoky, onemocněním jater, ledvin nebo vysokým krevním tlakem. Nedoporučuje se ani těhotným maminkám, které jsou v dobrém zdravotním stavu, pokud to nepředepíše lékař. Nedoporučuje se však pravidelně pít dlouhodobě velké množství jedlé sody.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *