Jak se zbavit dvojité brady

dvojita brada 1 Mnoho lidí trpí malým problémem – dvojitou bradou. Tedy, nejde ani tak o zdravotní problém, spíše o kosmetický, ale i ten umí dost potrápit, a to hlavně sebevědomí.

Zřejmě to nevíte, ale existují cvičení, která s tím dokáží pomoci. Předtím, než však přejdeme k jednotlivým cvikům, podívejme se nejprve na příčiny, které dvojitou bradu způsobují.

Co stojí za vznikem dvojité brady?

Existuje několik faktorů, které mohou dopomoci ke vzniku dvojité brady. Nejčastěji jde o nadváhu a neaktivní životní styl, ale vyskytuje se i jako důsledek stárnutí. Pokožka časem ztrácí svou elasticitu, což vede k tomu, že začne být povislá. Stejně to je i se svaly – pokud je déle nepoužíváte, ztratí svůj tvar.

To se týká i svalu zvaného platysma, který pokrývá celou oblast od spodní čelisti až po klíční kost. Navíc, i když velmi rychle zhubnete, může vám na krku zůstat volná kůže.

Denní cvičení cviků, ke kterým se za chvíli dostaneme, vám pomůže napnout a vytvarovat již zmíněný krční sval, ale posílí také okolní svalstvo.


Hubnutí: Medicínský nápoj (nejen) pro ženy – ideální na hubnutí, pevnou pokožku a celulitidu


Po určitém čase si tento sval vytvarujete a jeho následné udržování už bude vyžadovat mnohem méně času, protože udržovat formu svalu je vždy jednodušší, než ho formovat.

Cviky na dvojitou bradu

S pár cviky, uvedenými v tomto článku, se vám podaří zbavit se dvojité brady. Mějte ale na paměti, že jak to již při cvičení bývá, i zde je zapotřebí dělat je pravidelně, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

1. Cvik s tenisovým míčkem

Tenisový míček položte na hrdlo a držte ji pomocí brady. Jemně míček bradou zatlačte a pak zase uvolněte (více na následujícím obrázku).

Zopakujte to 10 krát.

tenisova-lopticka-brada

2. Zakloňování hlavy

Lehněte si na postel nebo pohovku tak, aby vám hlava visela v záklonu přes okraj. Pak zvedejte hlavu směrem k hrudi, podržte 10 sekund a pomalým pohybem se vraťte do výchozí polohy.

Opakujte 10 krát a poté odpočívejte.

zaklonovani hlavy

3. Zvedání brady

Tento cvik pomáhá natáhnout a zpevnit svaly na obličeji a krku.

Postavte se tak, abyste měli záda i krk ve srovnané poloze, zvedněte bradu směrem ke stropu a pořádně vyšplte rty. Podržte je tak 10 sekund.

Cvik opakujte 10 krát.

4. Kroucení krkem

Zaujměte vzpřímený postoj. Otočte hlavu na jednu stranu tak, aby byla vaše brada paralelně s ramenem, a vy se budete dívat přímo do strany. Pomalým pohybem otáčejte krk směrem dolů a na druhou stranu.

Opakujte 10 krát.

5. Posilování Platysu

Tento cvik se zaměřuje právě na již zmíněný sval, táhnoucí se od spodní čelisti po klíční kost.

Krk mějte ve vzpřímené poloze, natáhněte šlachy čelisti tak, že budete dávat rty před zuby a koutky úst tlačit směrem dolů – jako byste se mračili. Opět, zůstaňte v této poloze 10 sekund a pak uvolněte svaly.

Cvik 10 krát zopakujte.

6. Otevírání úst

Otevřete ústa nejvíc, jak jen to jde, vyplázněte jazyk nejdále jak se dá a pokuste se dotknout jazykem brady. Zůstaňte v této poloze a počítejte do deseti.

Opakujte celý cvik 10 krát. Zní to zvláštně, ale je to vysoce účinný cvik, při kterém budete cítit jak se svaly na vaší bradě a krku natahují.

Jaký výsledek očekávat?

Pokud budete některý z uvedených cviků, případně i jejich kombinace, cvičit svědomitě a pravidelně, lze dosáhnout dokonce i takový výsledek, který je znázorněn na následujícím obrázku.

dvojita-brada

Jeden extra tip na závěr: Zhubněte

Pokud máte nadváhu, měli byste kromě poctivého cvičení uvedených cviků zvážit i zhubnutí. Přece jen, když má člověk nějaká ta kila navíc, pak se tuk ukládá všude, včetně obličeje. Výsledkem pak může být i dnešní téma – dvojitá brada. Cviky na dvojitou bradu vám přinesou ještě lepší výsledek, když je spojíte se správnou životosprávou.


Zdroj: Double Chin Exercises

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *