Jak se zbavit zánětu v krku rychleji a lépe než s antibiotiky

zanet v krkuZánět v krku je infekce způsobená bakterií Streptococcus pyogenes. Projevuje se obvykle bolestivým a zarudlým krkem. Postihuje lidi všech věkových kategorií, ale nejčastější se vyskytuje u malých dětí, ne starších než 13 let.

Známe velmi účinné alternativní přírodní prostředky, které mohou být užitečné v případě, že máte zánět hrdla.

Nejenže zklidňují bolest, ale i přímo napadají bakterie a eliminují samotný zánět. Mezi ty nejlepší, které můžeme doporučit, patří:

Med

Med je pozoruhodná potravina, která může být nesmírně nápomocná při téměř jakýchkoliv zdravotních problémech.

V případě infekce krku je med výborný díky svým silným léčivým vlastnostem. A co víc, dokonce i moderní medicína stále používá med pro obklady na rány.

Jablečný ocet

Kromě četných výhod jablečného octa, může být výborný i v případě zánětu v krku. Vše, co musíte udělat, je rozmíchat ho ve sklenici teplé vody a kloktat.

Množství, které byste měli použít, závisí od jednotlivce, ale obvykle se doporučuje rozmíchat 1-3 čajové lžičky v hrnku vody. Pokud to nebude dostačující, dávku můžete zvýšit a tedy smíchat 1/4 šálku octa v 2 hrníčcích vody.

Účinek nastupuje do 30 minut, ale někdy může trvat i trochu déle.

Vitamin C

Vitamin C účinně léčí bolest v krku díky svým antibakteriálním, protizánětlivým, zklidňujícím a hojivým účinkem. Čaj s citronem a medem byl používán po staletí, a je používán dodnes.

Jak si vyrobit vlastní vitamin C si můžete přečíst v TOMTO ČLÁNKU.

Kajenské koření (chilli)

Studie ukázaly, že Kajenské koření se dobře vstřebává do pokožky, takže může léčit bolesti svalů a kloubů. Při jeho přímé konzumaci je jeho chuť tak silná, že by mohla podráždit hrdlo, takže je nejlepší použití povrchově.

Proto raději vetřete do kůže koření smíchané s krémem na dané místo, jako jsou zduření lymfatických uzlin na krku a pod.

Můžete použít běžný krém, případně můžete zkombinovat 1 čajovou lžičku mletého kajenského pepře s polovinou šálku kokosového nebo olivového oleje.

Extra tip

Výzkum ukázal, že éterické oleje, jako je tymiánový, levandulový, citronový, z citronové trávy, grapefruitový, šalvějový či skořicový mohou být velmi účinnými na zánět v krku.

Vzhledem k jejich silným antibakteriálním účinkům mohou být tyto oleje prospěšné také proti vnitřním bakteriálním infekcím.

Pro rychlý nástup účinku a úlevu můžete přidat pět kapek nějakého esenciálního oleje do hrnce s vodou a ohřívat.

Hrnec odstraňte z ohně předtím, než začne voda vřít a inhalujte páru po dobu pár minut, několikrát denně.


Zdroj: How To Get Rid of Strep Throat Faster And Better Without Antibiotics

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. simon napsal:

    takto presne vyzerali moje mandle a po pití mrkvovej surovej šťavy sa schovali.
    2,7litra denne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku