5 důvodů, proč se stále cítíte nafouklí a řešení, jak se tohoto problému zbavit

5 důvodů, proč se stále cítíte nafouklí a řešení, jak se tohoto problému zbavitNadýmání je častý zdravotní problém, který se může objevit několikrát za měsíc, obvykle po těžkém jídle.

Někteří lidé se cítí nafouklí stále. Uvádíme přehled pěti důvodů, proč k nadýmání dochází, a návod, jak se tohoto problému zbavit.

Co je vlastně nadýmání?

U mnoha lidí je nadýmání spojeno s častým říháním nebo větry. Mají pocit plnosti a jejich břicho vypadá jako břicho těhotné ženy.

Lékaři uvádí, že k nadýmání dochází, pokud jsou v břiše nahromaděné plyny.

5 důvodů, které mohou nadýmání způsobovat

Zácpa

Pokud se po vyprázdnění cítíte lépe, pak nemáte problém s nadýmáním, ale se zácpou. To znamená, že byste měli do své stravy přidat více vlákniny, jelikož problém je v tom, že plyny se zadržují za stolicí.

Vláknina vám pomůže se těchto plynů zbavit. Vlákninu byste však měli přijímat postupně a ne naráz, aby se problém ještě nezhoršil.

Místo bílého pečiva můžete jíst celozrnné pečivo a měli byste konzumovat také bobuloviny a smoothie.

Sacharidy

Můžete se cítit nafouklí i proto, že konzumujte mnoho potravin s vysokým obsahem sacharidů, které nejsou správně stráveny. Tento problém můžete vyřešit konzumací potravin s nízkým obsahem sacharidů.

Pokud chcete předejít problémům s nadýmáním, pak byste škroby, cukr a alkohol měli nahradit zeleninou, bobulovinami a ovocem.

Příliš stresu

Řada studií uvádí, že příčinou nadýmání může být také stres. Když je náš organismus ve stresu, mozek brání správné funkci zažívacího traktu. Nafouklí se můžete cítit také v důsledku bolesti břicha nebo zácpy.

Pokud se cítíte nafouklí, nebo máte jiný zažívací problém, pak se snažte uvolnit a více se zaměřte na svoji stravu.

Nepijete dost vody

Pokud nepijete dostatek vody, můžete si přivodit řadu zdravotních problémů. Dehydrataci těla může způsobit také káva, alkohol a cukr. Pokud tyto nápoje pijete, pak jimi můžete své tělo dehydrovat.

Doporučuje se denně vypít 6-8 sklenic vody. Pokud nevypijete dost vody, využije vaše tělo tekutiny, které obsahuje. Nafouklé břicho tudíž může být také následkem retence tekutin.

Pokud chcete tomuto problému předejít, začněte pít více vody.

Jíte příliš rychle

Pokud jíte nebo pijete příliš rychle, pak můžete trpět pocitem nafouknutého břicha. Je důležité jíst a pít pomalu. Pokud potraviny řádně nerozkoušete, můžete se cítit nafouklí. Je také vhodné jíst po menších soustech.


Zdroj: YOU ARE NOT FAT! YOUR STOMACH IS BLOATED AND HERE IS HOW TO GET RID OF IT!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *