Po přečtení tohoto se už na banán nikdy nebudete dívat stejně jako předtím


bananyJe to zajímavé, ale banány obsahují tři přírodní cukry najednou- sacharózu, fruktózu a glukózu, zkombinované s vlákninou. Banán vám poskytne okamžitý, trvající a podstatný příval energie. 

Výzkum ukázal, že jen dva banány dodají dostatek energie pro namáhavé 90 minutové cvičení. Není divu proto, že jsou ovocem číslem jedna pro špičkové světové atlety.

Nicméně energie není to jediné, čím nás dokáží banány udržovat ve fit kondici. Kromě toho pomáhají překonat i předcházet podstatnému množství onemocnění. Proto by měly být samozřejmou denní součástí vaší stravy.

Deprese

Podle současného průzkumu provedeném časopisem MIND mezi lidmi s depresí, se mnozí po zkonzumování banánu cítili lépe.

Je to proto, že banány obsahují tryptofan, druh aminokyseliny, kterou tělo přetváří na serotonin. Ten je známý především tím, že vás dokáže zrelaxovat, zlepšit vaši náladu a obecně vás udělat šťastnějšími.

Premenstruační syndrom (PMS)

Zapomeňte na tabletky, jezte banán, který obsahuje vitamin B6. Vitamin B6 reguluje hladinu krevního cukru a také dokáže výrazně ovlivňovat i vaši náladu.

 

Anémie

Banány mají vysoký obsah železa, proto dokáží stimulovat produkci hemoglobinu v krvi, čímž tak zlepšují stav v případech anémie.

Krevní tlak

Toto tropické ovoce obsahuje extrémně hodně draslíku, ale jen málo soli, což ho činí perfektním proti vysokému krevnímu tlaku. 

Dokonce až natolik, že americký Úřad pro léky a potraviny nedávno povolil prodejcům banánů používat zdravotní tvrzení, že banány snižují riziko vysokého krevního tlaku a mozkové mrtvice.

Posílení činnosti mozku

200 studentů si letos na Twickenhamské škole ve Velké Británii pomohlo konzumací banánů během zkouškového období k lepším výsledkům. 

Konzumovali banány na snídani, svačinu i oběd, aby tak povzbudili svou mozkovou činnost. Výzkum totiž ukázal, že draslíkem prošpikované ovoce dokáže napomáhat učení tím, že dělá děti více pozornými.

Zácpa

Banány obsahují vysoké množství vlákniny. Jejich zahrnutím do svého jídelníčku tak napomůžete obnově normální a správné činnosti střev. Tohoto cíle dosáhnete i bez nutnosti použití projímavý léků. 

Na druhé straně jsou banány známé tím, že dokážou pomoci i při průjmu. Takže bez ohledu na problém, kterým trpí zažívací trakt, bude pro vás banán vždy přínosem.

Pálení žáhy

Banány mají ve vašem těle přirozený protikyselinový efekt. Takže pokud vás pálí žáha, zkuste sníst pár banánů pro ztlumení bolesti či utišení nepohodlí, které cítíte v hrudníku.

Ranní nevolnosti

Pokud si na banánu budete pochutnávat mezi hlavními jídly, pomohou vám udržet hladinu krevního cukru na stabilní úrovni. Vyhnete se tak možným ranním nevolnostem.

Štípnutí hmyzem

Před tím, než sáhnete po krému proti kousnutí, pokuste se potřít postižené místo vnitřní stranou banánové slupky. Mnoho lidí má s tímto postupem úžasné úspěchy při zmírňování otoků a potlačování bolesti.

Alkoholová opice

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak překonat kocovinu po konzumaci alkoholu, je udělat si banánový mléčný šejk přislazený medem. 

Banán uklidní žaludeční kyselinu, pomocí medu se obnoví hladina spotřebovaného cukru v krvi, no a nakonec mléko uklidní a rehydratuje váš organismus.

Nervy

Banány obsahují velké množství vitamínů skupiny B, které přispívají ke zklidnění nervového systému.

Máte nadváhu nebo těžce pracujete?

Studie Institutu psychologie v Rakousku ukázaly, že stres v práci vede ke zvýšenému sklonu konzumovat potraviny jako jsou čokoláda nebo bramborové lupínky. 

Po přezkoumání 5 tisíc pacientů výzkumníci zjistili, že nejobéznější lidé měli tendenci pracovat ve vysoce stresových zaměstnáních.

Závěr výzkumu byl ten, že pro vyhýbání se přejídání způsobeného panikou, potřebujete kontrolovat svou hladinu cukru v krvi.

Toho dosáhnete tím, že budete konzumovat potraviny s vysokým obsahem sacharidů každé dvě hodiny. No a banány jsou pro tento účel mnohem vhodnější, než již zmíněné bramborové lupínky.

Žaludeční vředy

Banán je používán jako dietní jídlo proti nemocem střev pro jeho měkkou texturu a jemnost. Je to jediné ovoce, které můžete bez obav zkonzumovat při chronických problémech se žaludečními vředy. Kromě toho také banány neutralizují překyselenost žaludku a snižují jeho podrážděnost tím, že pokrývají žaludeční výstelku.

Kontrola teploty

Mnohé kultury světa nahlížejí na banány jako na ovoce schopné “snížit” jak fyzickou, tak emocionální teplotu u těhotných žen. Například v Thajsku jedí těhotné ženy banány, aby zajistily, že se jejich dítě narodí s mírnější teplotou.

Závěr

Takže jak vidíte, banány jsou opravdovým přírodním lékem na mnoho nemocí. Pokud je porovnáme s jablkem, mají 4 krát více bílkovin, 2 krát tolik sacharidů, 3 krát větší obsah fosforu, 5 krát více vitamínu A či železa a 2násobné množství dalších vitamínů a minerálů.

Zvláště přínosný je jejich vysoký obsah draslíku. To vše dělá z banánů jedno z nejlepších dostupných ovocí.


Zdroj: After reading this, You’ll never look at a Banana the same way again

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku