Ženy po 40 potřebují vitamín B12 stejně jako vzduch. Nepodceňujte tyto příznaky!


Ženy po 40 potřebují vytamín B12 stejně jako vzduch. Nepodceňujte tyto příznaky_alternativnimagazin_cz

Fakta: 4 % žen ve věku od 40 do 60 let trpí deficitem vitamínu B12 a ještě větší procento zástupkyň něžnějšího pohlaví ignoruje varovné příznaky jeho nedostatku. Chcete mít opět krásné vlasy, zdravou pokožku a stabilní nervový systém? Tak potom nepřestávajte číst!

Často až každo denně ignorujeme signály nášeho organizmu, a za bolest obyčejně viníme stres. Ale my přesně víme, že za príčinou dlouhodobých zdravotních problémů žen po čtyřicítce, je mnohem
hlubší problém. Dnes vám řekneme vám o14 symptomech, které indikují nízkou úroveň vitaminu B12 v křehkém ženském těle. A jsou velmi nebezpečné!

14 příznaků nedostatku vitamínu B12

1. Závratě a ztráta koordinace

U těch žen, které si pravidelně stěžují neurologovi na závratě, je úroveň vitamínuB12 rozhodně nízká. A proto, že kyanobalamín ovlivňuje myelínový obal nervů, jeho nedostatek v organismemu může vést
k jejich nezvratnému poškození a způsobit nejen občasné závratě, ale i úplnou ztrátu koordinace.

2. Problémy s nehty a nezdravými vlasy

Ztratily vaše vlasy bývalý lesk, staly se lámavými, tenkými a řídkými? Nehty se vám ztenčují, lámou nebo ohýbají? To vše svědčí o nedostatku cenného vitamínu B12.

3. Svalová únava

Vlivem na nervový systém, způsobuje nedostatek kyanobalamínu nejen obyčejnou únavu, ale opravdovou svalovou únavu!

4. Dušnost

Tento nepříjemný symptom je jedním důsledků anémie, způsobené nedostatkem vitamínu B12. Nedostatočné množství hemoglobínu komplikuje dostatočnou dodávku kyslíku do bunšk a tím pádem pracují plíce nadbytečně, kdy se snaží uklidnit potřebu kyslíku pro tělo. A tadyje vaše dušnost.

5. Problémy se zrakem

V horších případech nedostatku vitamínu B12 jsou zasaženy oční nervy a oční cévy, čímž vzniká efekt zdvojeného, ​​rozmazaného ​​a občas i dočasné slepoty.

6. Neustálá únava

Pokud vám chybí hemoglobin, chybí vám kyslík. Pokud vám chybí kyslík, chce se vám spát. Z důvodu nedostatku kyanobalamínu potřebuje ženské tělo odpočinek i v takovém případě, kdy jste se dobře vyspali.

7. Bledá pokožka

Nikomu se nehodí černé pytle pod očima! Abyste se zbavili neestetických kruhů a bledé pokožky, doporučujeme vám si i v tomto případě ověřit, zda máte příjem vitaminu B12 v normě. Jeho nedostatek může vést k narušení cirkulace krve a odumření krevních buněk. Důsledkem pak je uvolňování žlutého pigmentu bilirubin, čímž dává pokožce nažloutlý odstín.

8. Pocity brnění a mravenčení

Jedná se o jeden z nejnepříjemnějších symptomů nedostatku kyanobalamínu. Deficit kyslíku a porušení nervových buněk se projevuje necitlivostí končetin, brněním nebo mravenčením. I proto je důležité udržovat hladinu vitaminu B12 v normě.

9. Problémy s pamětí

Nemůžete si vzpomenout na dávnou kamarádku nebo vkládáte automaticky do lednice klíče místo mléka? I v tomto případě byste si měli doplnit vitamín B12.


10. Změna vzhledu jazyka

Červený až krvavě-červený jazyk je jistým příznakem nedostatku vitamínu B12. Kvůli jeho deficitu podléhá struktura jazyka změnám. Zesvětlí se a červená se změní až na krvavou. A aby toho nebvylo málo, objeví se i pálení a zkreslení chuti.

11. Výkyvy nálad

Nedostatek vitaminu B12 v ženském organismu je schopen zhoršit depresivní stavy, zvýšit nespokojenost, nervozitu a plačtivost. A to vše preto, že tento vitamín se podílí na výrobě hormonů štěstí -serotonínu a dopaminu.

12. Zkreslení vůní

Anémie vede ke zkreslení vůní. Takže se může stát, že vůně vašeho oblíbeného parfému vám bude nepříjemná, ale aroma syntetické barvy nebo petroleje vám příjde naopak nádherná.


13. Problémy se srdcem

V důsledku narušení funkce krvetvorby dochází často k tachykardii, poklesu krevního tlaku a mnoho dalších symptomů, které s sebou přináší onemocnění kardio-vaskulárního systému. A jen proto, že vám chybí vitamín B12.

14. Zvýšení teploty těla

Občas může být nedostatek kyanokobalamínu doprovázen dočasným zvýšením tělesné teploty až k hraničním a nebezpečným hodnotám. I když se bude pravděpodobně spíše jednat o jiné onemocnění, dávka vitamínu B12 vám určitě neuškodí.

Pokud u sebe zaznamenáte aslepoň část těch  nepříjemných symptomů, doporučujeme vám ihned vyhledat pomoc lékaře. A pro přirozené doplnění vitamínu B12 jezte hovězí játra, tresku, platýze, lososa nebo krevety a mořské plody. Tyto produkty jsou bohaté na mikro živiny, minerály a hlavně obsahují kyanokobalamín.

Naslouchejte signálům vašeho těla, vždyť své zdraví máte jen ve svých rukou.

Nezapomeňte se o tento článek podělit se svými kamarádkami na sociálních sítích.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *