5 důvodů, proč se váš žaludek nafoukl a jak se toho zbavit!


Nadýmání je běžný zdravotní problém, který není nejen nepříjemný pro oko, ale také způsobuje mnoho nepohodlí.

Bohužel, mnoho lidí si myslí, že nafouknutí je pocit, že má nahromaděný plyn v trávicím systému, který způsobuje, že žaludek nepříjemně tlačí a zvětšuje břicho. Cítí se plně a jejich žaludek je nafouklý.

Všichni víme, že se jedná o běžný problém, který se obvykle vyskytuje po těžkém jídle. Ale existují někteří lidé, kteří se nafouknutě cítí pořád. Podle odborníků existuje několik příčin přispívajících k tomuto stavu. Nejčastěji sem patří potraviny, které zadržují vodu v těle a zpomalují trávení.

Nepijete dostatek vody

A to není jenom nadýmání. Všichni víme, že mnoho zdravotních problémů se obvykle objevuje, když denně nepijete dostatek vody, zvláště když pijete kávu nebo alkohol. Potřebujete pít alespoň 8 sklenic vody každý den.

Nic se však nemá přehánět, jak jsme o tom psali v tomto článku. Pokud nepijete dostatek vody, váš organismus začne používat kapaliny, které najde, což znamená, že může docházet k nadýmání kvůli zadržování tekutin.

Zácpa

Zácpa je dalším běžným důvodem nadýmání. Takže, dámy a pánové, pokud trpíte tímto problémem, musíte do své zdravé stravy přidat více vlákniny. Ta vám pomůže urychlit proces a zbavit se nadýmání. A ujistěte se, že konzumujete jen malé množství vlákniny. Protože pokud jíte příliš mnoho, může to problém naopak zhoršit.

Stres

Studie potvrdily, že nadýmání může být způsobeno přílišným stresem. Jak to funguje – když je systém stresovaný, brání mozku trávení systému řádně fungovat. Jakmile zmírníte stres, řešíte problém s nadýmáním.

Jíte příliš rychle

Odborníci varují, že jestliže nebudete správně konzumovat jídlo, bude ho tělo zpracovávat pomaleji a potom se opět může objevit nadýmání. Jak problém vyřešit ?! No, to je snadné – zkuste jíst své jídlo v menších soustech.

Sacharidy

Pokud spotřebujete příliš mnoho sacharidů, může dojít k nadýmání. A nemějte strach, protože tento problém můžete vyřešit tím, že jíte nízkotučné potraviny. Je dobré také nahradit cukr a alkohol zeleninou a ovocem.


Zdroj: 5 Reasons Why Your Stomach Is Bloated and How To Get Rid Of It!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *