Věřte tomu nebo ne, ale zmrazení citrónů může být ta nejlepší věc, kterou kdy uděláte

Nejnovější studie ukazují, že bychom neměli plýtvat ani jednou částí citrónů, protože tyto všestranné plody jsou neuvěřitelně zdravé právě tak, jak jsou!

Podle všeho bychom měli umýt citrón a umístit ho do mrazničky. Když je úplně zmrazený,  nastrouhejte ho celý bez loupání a posypte jím na saláty, dezerty, nudle, cereálie, polévky, zmrzlinu, omáčky a různá další jídla.

Konkrétně kůra citrónů obsahuje 5 až 10krát více vitamínů než samotná citronová šťáva, takže při jejím vyhazování uděláme obrovskou chybu.

Citróny jsou bohatým zdrojem mnoha vitamínů a minerálů, takže zlepšují zdraví různými způsoby. Mají silné antimikrobiální, antibakteriální a antivirové vlastnosti, takže zabraňují infekcím v těle.


Ochrana DNA buněk, regulace imunitního systému a zmírnění zánětu jsou jen malou částí z mnoha nutričních výhod citrónů. Dr. Mercola říká: “Pravděpodobně není žádným překvapením, že citróny poskytují hodně vitaminu C, avšak jeho množství na porci je působivé – obsahuje 187 % denní hodnoty, což z něj dělá superinfekčního bojovníka.”

Ve spojení s flavonoidními glykosidy zvanými esperetin a naringenin (vyskytující se ve většině citrusových plodů) poskytuje kombinace radikální aktivitu volných radikálů.

Volné radikály mohou vážně poškodit cévy a mohou přispívat k hromadění cholesterolu ve stěnách tepen, ateroskleróze a dokonce i srdečním onemocněním.

Citróny jsou také dobrým zdrojem thiaminu, riboflavinu, kyseliny pantothenové, železa a hořčíku a jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, vitamínu B6, vápníku, draslíku a mědi, stejně jako folátu a draslíku.

Kyselina citrónová napomáhá trávení a pomáhá rozpouštět ledvinové kameny, zatímco kyselina askorbová je přírodní antioxidant, který zabraňuje nedostatku vitamínu C.

Mezi další antioxidanty v citrónech patří beta-karoteny, beta-kryptoxantin, zeaxantin, lutein a vitamin A, který podporuje zdravé sliznice, pokožku a zrak.

Kyselina pantothenová a foláty poskytované citróny jsou sloučeniny, které tělo potřebuje, ale lze je získat pouze ze zdrojů mimo tělo.

“ Citrony také bojují proti acidóze v těle, regulují krevní tlak, snižují stres a léčí deprese a nervové poruchy.”

Nová studie poprvé ukázala, jak limonoidy, přírodní sloučeniny přítomné v citrónech a jiných citrusových plodech, brání růstu buněk ER + i ER-rakoviny prsu.


To vrhá nové světlo na význam citrusových plodů pro prevenci rakoviny prsu a podporuje předchozí studie, které ukázaly, že konzumace ovoce může snížit riziko rakoviny prsu.

“Citronóvý extrakt navíc ničí pouze postižené buňky a nepoškodí buňky zdravé. Ačkoli účinky těchto extraktů dosud nebyly na lidech testovány, jsou tato zjištění velmi slibná. I tak doporučujeme začít vaše citrony zamrazovat a konzumovat je častěji, abyste si mohli užít jejich úžasné léčivé vlastnosti!


Zdroj: BELIEVE IT OR NOT, FREEZING LEMONS MIGHT BE THE BEST THING YOU’VE EVER DONE WITH THEM

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *