5 jednoduchých frází, které lidé používají k manipulaci s vámi

manipulaceLidé, kteří zdokonalili své manipulační techniky, patří mezi osoby, které dokáží vyprávět nejkomplikovanější příběhy. Zároveň jsou to lidé uhýbační, zavádějící a nejednou až otravní.

Vědí přesně co říct, jak to říct, komu to říct a kdy to říct, aby dosáhli svého. Mají jen velmi málo nebo žádné obavy ohledně pocitů nebo životů druhých.

Pokud se stanete jejich obětí, jste pro ně jen malou nepříjemností, respektive překážkou k tomu, co z vás chtějí vytěžit.

Abyste věděli, na co si dávat pozor při jednání s takovými manipulativními lidmi, připravili jsme pro vás ukázky běžných frází, které použijí, když něco od vás chtějí.

1. “Nepřeháněj”

Manipulativní člověk vám často řekne, abyste neměli přehnané reakce na to, co po vás chtějí. Budou se snažit to zahrát tak, aby to vypadalo, že po vás v podstatě ani nic nechtějí.

Ve většině případů však sami budou přehnaně reagovat, pokud jim odmítnete dát to, co od vás žádají.

Nepodléhejte jejich tlaku, nejste to vy kdo přehání. Oni prostě chtějí, abyste se jim podvolili.

2. “Nebuď dramatický/á”

Pokud nezabere první útok s přehnanými reakcemi, řeknou vám, abyste na ně nebyli dramatičtí.

Bohužel, tato situace je již sama o sobě dramatická tím, že loví zvířata na informaci nebo věc, kterou chtějí od vás dostat.

Je důležité, abyste si uvědomili, že dramatičtí jsou oni a proto nehrajte jejich manipulativní hru.

3. “Nebuď přecitlivělý/á”

Už jen tím, že toto řekli, tato osoba demonstruje, že její nezáleží na vašich pocitech.

banner squareBez ohledu na to, co chtějí, pokud vy nejste v pohodě jim to poskytnout, nemáte povinnost jim vysvětlovat, proč to takto cítíte.

Nemusíte bavit někoho, komu na vás stejně nezáleží a to bez ohledu na to, zda jim pomůžete nebo ne.

Vaše pocity jako důvod k odmítnutí zcela postačují a pokud vám “říkají”, že této osobě nepomáhejte, tak se jich máte právo držet i bez dalšího vysvětlování.

4. “Nebuď šílený/á”

Pokud tato osoba skutečně má tu kuráž nazvat vás šílenými či řekne, abyste šílení nebyli, protože odmítnete její požadavek, pak je třeba okamžitě zbystřit pozornost.

Nepodlehněte jejich hře bez ohledu na to, co se vám snaží říct.

Pokud je vaše “šílenost” racionální odpovědí na jejich přání nebo potřeby, pak zřejmě existuje dobrý důvod, proč to takto cítíte.

Vy nejste šílení. Vy se jen snažíte uvažovat střízlivější než kdykoliv předtím. Pokud je tu někdo šílený, tak jsou to oni.

5. “Špatně jsi mě pochopil/a”

Manipulátoři se na závěr často uchýlí k této poslední větě o tom, že “jste nepochopili jejich záměr”.

Bohužel, zde ale neexistuje žádný jiný způsob pro výklad věcí, které od vás chtějí. Oni v první řadě nepochopili vaše potřeby a přání tím, že po vás žádali něco pro jejich osobní prospěch.

Vy jste nic špatného nepochopili. Vy dané osobě nic nedlužíte. Dokonce ani ten čas, který tu teď s nimi trávíte.

Závěr

Pokud je ve vašem životě člověk, který manipuluje vás nebo ostatní, měli byste se s takovým toxickým chováním vypořádat, případně úplně odejít z dosahu této osoby.

Zde neexistují kompromisy, vysvětlení si věcí či vzájemné pochopení.

Pokud tito lidé od vás skutečně velmi chtějí uvedené věci, pak si zřejmě budou muset najít někoho jiného, od koho je získají.


Zdroj: higherperspectives.com

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *