10 špatných návyků, které děláte i vy každý den a „zabíjíte“ tak svůj mozek

mozek-destrukceVšechny orgány v těle jsou důležité, ale mozek je asi ten nejdůležitější. Je řídícím centrem celého našeho těla.

Mozek dokáže provést neuvěřitelné množství operací, a to jen za pár vteřin. Mnoho z nich si ani nedokážeme uvědomit. Mozek je navíc zodpovědný za fungování naší paměti.

Komplexní a specifická struktura mozku je velmi zranitelná, což může vést k řadě vážných chorob a nevratnému poškození. Každý den, aniž by jsme to věděli, ohrožujeme fungování tohoto nejdůležitějšího orgánu. Projděte si 10 špatných návyků, které byste měli raději rychle odstranit. Pokud je samozřejmě děláte.

Přeskakování snídaně

Poté, co naše tělo přes noc odpočívá, je třeba mu ráno dodat dostatek živin, abychom dobyli baterky a měli dostatek energie. Pokud nesnídáte, většinou váš mozek vyhlásí tzv. nouzový režim, což má vliv na celé tělo.

Chronický nedostatek spánku

Během spánku mozek zpracuje všechny informace přijaté během dne a akumuluje energii na další den. Chronický nedostatek spánku vede k nevratnému vymírání mozkových buněk. I proto je zdravý spánek klíčový pro pevné zdraví.

Spotřeba cukru

Dnes je velmi těžké najít potraviny, které by neobsahovaly hodně cukru. Výrobky, které však obsahují příliš mnoho cukru byste měli z jídelníčku zcela vyloučit. Velké množství cukru v krvi narušuje vstřebávání živin, což nepříznivě ovlivňuje fungování našeho mozku.

Přejídání

Nejenže přejídání vede k přibývání na váze, je to špatné i pro cévy a tepny, které vedou do mozku a zpomalují jeho fungování.

Kouř

Škody, jaké dokáže kouř z cigaret napáchat i u nekuřáků, jsou dávno známy. Kromě toho může dlouhodobé vdechování kouře poškodit mozek a také nové poznatky vědců říkají, že vede k Alzheimerově chorobě.

Spánek v nevětrané místnosti

Během spánku potřebujeme čerstvý vzduch. Z tohoto důvodu se doporučuje větrat místnost před spaním, v teplejších měsících spánek při otevřeném okně. Když spíte, neměli byste si hlavu zakrývat peřinou, protože se může stát, že nebudete přijímat dostatek čerstvého vzduchu a zvyšujete tak v místnosti hladinu oxidu uhličitého.

Znečištěné ovzduší

Pro zdravé fungování mozku se vyžaduje i velké množství čistého a čerstvého vzduchu. V podmínkách, které se nacházejí ve velkých centrech měst, je to téměř nemožné. Proto byste se měli snažit relaxovat alespoň o víkendech v přírodě mimo města.

Odpočinek během nemoci

Když jsme nemocní, naše tělo nám ukazuje, že potřebuje odpočinek. To platí i o mozku. Aktivní práce v průběhu nemoci snižuje účinnost mozku a vede k různým poruchám.

banner squareKomunikační problémy

Diskuse pomáhá udržet mozek v kondici a tudíž se může neustále rozvíjet. Inteligentní konverzace stimulují vznik nových nervových spojení, což je pro náš mozek více než dobré.

Nedostatek myšlenkových pochodů

Proces myšlení podporuje pozitivní změny v mozkové kůře. Je to mocný nástroj pro vývoj a samotné fungování tohoto mocného orgánu zvaného mozek.

Závěr

Náš mozek je jedinečný orgán a stále o něm víme poměrně málo. Pokud se budete řídit našimi radami, budete svůj mozek využívat nejlépe jak se jen dá.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

Zdroj: Takprosto.cc

KAM DÁL 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku

error: Content is protected !!