7 věcí, které se stanou, když tohle budete dělat jednu minutu každý den


Masážní míček s ostny je jednou z nejlepších věcí, které kdy můžete použít ke zklidnění bolavých nohou po dlouhém dni. A nebudete sami, váš pes to bude také milovat. Totéž platí pro kočky.

Ostnatý masážní míček byl poprvé použita v Dánsku v rámci metoda pro psychiatrické pacienty s diagnózou deprese. Psychiatři pomocí něj zjišťovali duševní stav svých pacientů.

Design je opravdu jednoduchý a odolný plast usnadňuje používání. Hroty ve skutečnosti nejsou hroty, protože jejich hrany jsou zaoblené.

Najdete ho v různých velikostech a masážní terapeuti ho používají k uvolnění svalového napětí. Tyto míčky můžete skutečně používat bez starosti doma.

1. Zabraňuje zranění nohou a kotníků

Masáže nohou vždy pomáhají při léčbě bolestí kloubů, zejména po úrazu. Toto ošetření poskytuje ještě lepší výsledky v kombinaci s posilovacími cviky. Můžete tak předejít zraněním nebo urychlit rekonvalescenci již existujícího zranění.

2. Zlepšuje krevní oběh


Většinu dne trávíme sezením za stolem nebo procházením novinek na internetu. Fyzická aktivita je pro vaše nohy důležitá a její nedostatek způsobuje vážné problémy. Často nosíme nepadnoucí boty, které problém ještě zhoršují.

I pro zmírnění těchto bolestí můžete tento míček použít. Před spaním převalujte nohy na míčku 10-20 minut, abyste stimulovali krevní oběh a zklidnili své tělo i mysl. To vám zajistí dobrý spánek.

3. Zbavuje bolesti hlavy a migrény

Studie z roku 2000 provedená v Dánsku potvrdila, že reflexní terapie pomohla jednotlivcům zmírnit bolesti hlavy a migrénu.

Pacienti přestali užívat léky a tři měsíce poté, co léčbu ukončili, mělo 65 % z nich zmírněné symptomy a u některých účastníků symptomy úplně zmizely.

Podle dánského výzkumu 81 % pacientů uvedlo, že byli vyléčeni nebo po šesti měsících zaznamenali neuvěřitelnou úlevu.

Lidé trpící migrénou si tak mohou ulevit od bolesti léčbou, která nepřináší zisk farmaceutickým společnostem.

4. Snižuje krevní tlak

Asi 7,6 milionu dospělých Američanů nemůže najít správný lék na svůj vysoký krevní tlak. Vysoký krevní tlak je obvykle způsoben nezdravými stravovacími návyky a stresem. Problém mohou zhoršit i geny a faktory prostředí.

Výzkum zveřejněný v roce 2013 v BMC Nursing zjistil, že 10minutová masáž chodidel třikrát týdně zlepšuje náladu, léčí úzkost a snižuje krevní tlak. Výzkumu se účastnil dlouhodobý zdravotnický personál, který pomáhal seniorům s diagnózou demence.

5. Léčí příznaky deprese a úzkosti

Správná masáž chodidel dokáže uvolnit vaše tělo i vaši mysl. Navíc vám tato metoda může pomoci vyrovnat se s úzkostí, jak potvrzují onkologičtí pacienti. Pomohlo jim to také léčit deprese.

6. Zmírňuje bolesti plantární fasciitidy a plochých nohou

Chronická bolest paty je obvykle způsobena poškozením pojivové tkáně, která podporuje klenbu nohy (plantární fascie). Bolest můžete zmírnit cvičením a masáží nohou, která se zaměřuje na hlubokou tkáň chodidla. Použijte masážní míček k masáži chodidel a zaměřte se na samotnou klenbu.

Pokud vaše nožní klenba není „normální“ kvůli ochablosti vazů, pravděpodobně vás bolí nohy.

7. Snižuje otoky u nastávajících maminek

Edém je otok nohou a kotníků. Je to způsobeno zadržováním tekutin a trpí na to téměř každá žena, obvykle ve třetím trimestru. Každý den si masírujte chodidla pomocí špičatého míčku a dopřejte si dostatek odpočinku. Nezapomeňte se dobře najíst.

Jak masážní míček používat

Můžete masírovat když sedíte na židli. Jediné, co musíte udělat, je válet míček nohama. Upravujte intenzitu, abyste dosáhli maximálních výsledků.

Můžete masírovat i ve stoje, ale ujistěte se, že najdete něco, čeho se můžete držet. Postavte se na jednu nohu a rolujte míčem pro hloubkovou masáž tkání. Pro tuto metodu použijte větší míč, protože poskytuje lepší stabilitu. Dělejte to po dobu 30 sekund a pak vyměňte nohy.

Další cvičení

Ostnatý masážní míček vám může pomoci léčit i další problémy:

1. Masáž lýtek

Lehněte si na podlahu a položte míček pod lýtka. Otáčejte s ním a přitom se pohybujte celým tělem. Vyberte směr, který vám poskytne požadovaný efekt.

2. Masáž hýžďových svalů

Naše hýžďové svaly jsou obvykle bolavé a napjaté. Bez aktivace těchto svalů můžete provádět běžnou aktivitu, proto je masáž nutností. Lehněte si na podlahu a položte míček pod hýžďové svaly. Použijte ruce k udržení rovnováhy a rolujte míčem, abyste zmírnili bolest.

3. Masáž ramen

Vaše ramena nesou větší zátěž, než si dokážete představit. Pro uvolnění napětí se opřete o zeď a mezi ramena a zeď umístěte míček. Jezděte míčkem zleva doprava a zpět a zaměřte se na každé bolavé místo na ramenou.


Zdroj: 7 Things That Happen When You Do This For One Minute Every Day

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *