Do teď jsem netušila, že lenost má pro můj mozek tolik přínosů. Tohle změní vše!

Neustále opakujeme, že fyzická nečinnost, a nejedná se o to, aby se z každé živé minuty v životě vytřískalo co nejvíce, je to nejhorší, co můžeme udělat, a že takže lenost je jedním z největších hříchů, které děláme každý den.

Přesto to nemusí být úplná pravda. Samozřejmě, že být aktivní a na cestách je dobrá věc, ale ani život v pomalejším tempu není horší volbou.

Za prvé, i když dospělí nejsou podporováni v tom, aby si odpoledne zdřímli, ukazuje se, že takové zdřímnutí je pro zdraví prospěšné. Pokud bychom přemýšleli i o lenošení stejně, byla by to chyba.
Studie ukázaly, že je to vynikající způsob, jak stimulovat váši vynálézavost, kreativitu a motivaci.

Ujasněte si následující věci: nepodporujeme vás, abyste strávili život na gauči, sledující televizi a žvýkající svačinu. My vás přesvědčíme, že je užitečné vzít si několik minut svého času a odpočinout ve chvíli, kdy to potřebujete. To vám pomůže být více svěží a energičtější následující den.

Vysvětlíme vám, jak je pro vás lenost dobrá, takže příště až budete potřebovat sednout, tak si na chvíli sednete a budete si to úžívat bez pocitu viny.

Zpočátku je lenost zcela normální, protože jsme se pro ni vyvíjeli, protože tělo se trvale snaží zachovávat si energii.

Během zimy lidské tělo produkuje více melatoninu, takže se cítíme ospalí, zatímco v létě brání nadměrné aktivitě. Ale lenost má také duševní a fyzické výhody, a ty jsou následující:

Zlepšuje tréninky

I když to vypadá trochu nečekaně, pokud jste líní, nebudete trávit cvičením celý den, ale budete se zaměřovat na kratší a vyšší intenzitu cvičení.

To vám ponechá dostatek času na to, abyste si tento den vychutnali, ale také vám bude v těle lépe proudit krev. Studie ukázaly, že kratší, intenzivní trénink, po němž následuje odpočinek podporuje ztrátu váhy a je mnohem účinnější než dlouhý nudný trénink.

Snižuje krevní tlak

Stres negativně ovlivňuje celé tělo a ovlivňuje srdeční frekvenci a krevní tlak, což vede k úzkosti. Přesto, odpočinek, hluboké dýchání a uvolnění těla a mysli sníží krevní tlak a poskytne klid.

Stimuluje kreativitu

Mnozí lidé přišli s nejjasnějšími myšlenkami, přestože lhali a nemysleli na nic. Pokud necháte mozek provádět svůj cyklus a organizovat myšlenky, uspořádá myšlenky mnoha novými a zajímavými způsoby.
Na druhou stranu, příliš mnoho pokusů o nalezení nápadu je často kontraproduktivní.

Posiluje dovednosti pro řešení problémů

Pokud dáte mozku nějaký čas k nalezení řešení, nakonec to udělá. To neznamená, že byste měli zůstat nezaujatí a čekat na to, až se věci stanou samy o sobě, ale měli byste určit, kdy je nejlepší mysl uvolnit, aby se po určité době obnovila jeho optimální síla.

Zvyšuje efektivitu

Celosvětově známá a respektovaná Agatha Christie uvedla, že “vynálezavost se podle mého názoru objevuje přímo z nečinnosti … Spravovat potíže”. Byla současně věřící, že četné vynálezy, které ulehčují náš život, jsou jen výsledkem lenosti.

Lenost také může přinutit člověka, aby urychlil výkon, jen aby vše rychle dokončil a ušetřil čas potřebný k odpočinku. Přesto, bez ohledu na důvod, líní lidé většinou dělají věci rychle.

Ocenění pro současný okamžik

Láska připomíná meditaci, protože také oceňuje současný okamžik. Vychutnejte si současnou atmosféru, jako je teplo ranní kávy, vůně v zahradě, nebo se dívejte do zeleně venku, uvolněte nás a pomáhejte tělu se dobíjet.

Podporuje reflexi

Navzdory probuzení inovativních myšlenek vytváří lenost také filozofické myšlenky. Během bloumání může člověk začít řešit některé složité problémy a zjistit některé efektivnější metody.

To může také vést k lepšímu pochopení věcí a lidí v životě.

Takže, jaký typ člověka jste? Jste pracant, nebo patříte těm, kteří se celý den těší z ležení v posteli? Jste schopni vyvážit své každodenní úkoly a potřebný odpočinek, abyste mohli co nejlépe využít své energie?


Zdroj: I Never Knew Being Lazy Could Do This To My Brain! This Changes Everything

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Jasoň Klíma napsal:

    Takhle bych si představoval naše volené zástupce ve vysokých funkcích. Aby se nám nepředřeli, ale aby dokázali lépe využívat svojí lenosti ku prospěchu celé společnosti. Většina jich sedí v práci celý den, ale nic pozitivního nevymyslí. A pokud vytváří nějaké hodnoty, pak jsou neproduktivní a zaostalé, bez nápadu i bez koncepce. Pak je samozřejmé, že nás okolní svět předbíhá mílovými kroky a přestáváme být hrdí na to, že jsme Češi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku