Zmírněte nadýmání a trávicí potíže stisknutím těchto 5 bodů na vašem těle


Akupresura efektivní metoda v alternativní medicíně, využívá tlaku na specifické body pro podporu léčivých procesů v různých částech těla.

Dnes vám představíme jednu techniku, která může pomoci s problémy jako nadýmání, plynatost a špatné trávení.efektivní metoda v alternativní medicíně, využívá tlaku na specifické body pro podporu léčivých procesů v různých částech těla. Dnes vám představíme jednu techniku, která může pomoci s problémy jako nadýmání, plynatost a špatné trávení.

1. Body na hrudníku a břiše

Kde najdete tyto body:

Jsou umístěné na a vedle představitelné osy, která prochází středem těla. První dva body jsou pod místem, kde končí klíční kosti. Další bod se nachází přibližně 2 až 3 cm nad pupkem (centrum energie), a poslední je zhruba 2 cm pod pupkem.

Jak mohou pomoci:

Pro dosažení uvolnění nadýmání postačuje mírný tlak na bod nad pupkem, tedy v oblasti, kde se žaludek nachází. To může vést ke snížení kontrakcí břišních svalů, uvolnění zácpy, zmírnění bolestí v žaludku, ale také ke snížení pocitů frustrace, bolestí v křížové oblasti a stresu, a zároveň pomoci při pálení žáhy.

Na posílení účinku stiskněte střídavě i ostatní 3 body. Provádějte to pravidelně.

2. Body ve spodní části zad

Kde najdete tyto body:

Tyto body jsou někdy označovány jako “moře vitality” a nacházejí se na obou stranách spodní části zad, přibližně v oblasti ledvin.

Jak mohou pomoci:

Stisknutím těchto bodů můžete zažít úlevu při problémech se špatným trávením a bolestmi v břiše a žaludku. Pokud však máte problémy se slabými zády, doporučuje se tyto body spíše nedráždit, abyste nezpůsobili zhoršení bolestí v křížové oblasti.

 

3. Body na rukou

Kde najdete tyto body:

Tato místa se nacházejí v jamkách na zápěstí každé ruky.

Jak mohou pomoci:

Při jemném tlaku na tato akupresurní místa může dojít k uklidnění podivných pocitů v žaludku, zmírnění nevolnosti a zlepšení trávení.

4. Body na lýtkách

Kde najdete tyto body:

Těmto bodům se také říká žaludeční body č.36 nebo v tradiční čínské medicíně body Zu San Li. Tyto názvy odkazují na schopnost těchto bodů energizovat celé tělo.

Pokud si položíte ruku na ohnuté koleno tak, že palec překrývá jeho horní část, pak místo mezi malíčkem a prsteníčkem ukazuje na tento bod, nacházející se v malé jamce na vnější straně horního konce lýtkové kosti.

Jak mohou pomoci:

Stimulací těchto bodů si můžete zvýšit celkovou energii, posílit imunitu a zmírnit zažívací potíže, jako jsou nevolnosti, zvracení, nadýmání, plynatost, zácpa, průjem a celkově zlepšit trávení.

5. Body na chodidlech

Kde najdete tyto body:

Jde o dva důležité shiatsu body, které pomáhají zmírnit plynatost a nacházejí se na vašich chodidlech. Snadno je najdete tak, že si přeložíte nohu přes koleno a pak pomocí palce protilehlé ruky si je nahmatáte. Tyto body se nacházejí na oblouku vnitřní strany chodidla asi 3 až 4 cm od paty směrem k palci.

Jak mohou pomoci:

Aplikací tlaku na tyto body po dobu 1 minuty uklidníte váš žaludek a zároveň stimulujete cirkulaci krve v žaludku a střevech. Tím zlepšíte trávení a absorpci živin do krve.

Závěr

Pokud vás akupresura zajímá více, můžete si přečíst více článku ZDE.


Zdroj: The Acupressure Points You Need to Know to Quickly Relieve Gas, Bloating and Stomach Pain

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *